Mida uut?

Teadmiseks eelkooli lastevanematele

13. detsember 2017

2017/2018. õppeaastal töötab Valga Põhikoolis eelkool II poolaastal, 25. jaanuarist kuni 12. aprillini.

Eelkoolis osalemine on kohustuslik nendele lastele, kes ei käi lasteaias. Soovi korral võivad eelkooli töös osaleda ka lasteaialapsed, kelle õppemaks on 6.39 eurot kuus (kokku 3 kuud).

Lapsi ootame Kungla 16 koolimajja neljapäeviti kell 13.00-14.30. Koolivaheajal puhkavad ka eelkoolilapsed.

Minu sõit Lottemaale

22. detsember 2017

Ühel kenal hommikul kell 9.30 sõitsime me terve klassiga Lottemaale! Seal oli kogu klassil väga lõbus! Mulle meeldis väga Lotte maja, sest seal sai katusele tõusta ja Lotte liumäest alla lasta. Bruno maja oli ka väga põnev, eriti Bruno tuba. Mulle meeldisid väga ka meie giidid: sea ema Helmi, rebane ja isasjänes Adalbert. Ka teatrietendused oli toredad. See oli väga lõbus ja tore päev!

Margarita Prokofjeva, 3. a klass

Kodanikupäeva tunde jagus kaheks kuuks

22. detsember 2017

Juba teist aastat kutsus Valga Põhikool üles lapsevanemaid, koostööpartnereid ja teisi kogukonna liikmeid kodanikupäeva raames meie õpilastele tunde andma. Sel aastal jagus tunde ja külalisõpetajaid nii palju, et tunnid kestsid lausa detsembri keskpaigani.

Sel aastal andsid tunde 34 külalisõpetajat 45 erineval teemal. Kokku anti 60 erinevat tundi.

3.a klassil toimus eriline kunstiõpetuse tund ja jõuluhommik

22. detsember 2017
Õpilased valmistusid klassi jõuluhommikuks. Tundi aitasid läbi viia külalisõpetajad Monika Kaur ja Eili Järve. Klassi lapsevanemad organiseerisid piparkoogid ja glasuuri. Enne piparkookide kaunistamist oli laste ülesandeks kavand teha. Õpilased töötasid õhinaga. Piparkoogid said imeilusad ja loomulikult isuäratavad.
Klassi jõuluhommikul panid õla alla samuti vanemad. Siret Puller oli koostanud väga õpetliku viktoriini, mille koos Eili Järvega läbi viisid. Vanemate esindajana kattis Monika Kaur  imelise jõululaua. Koos mängiti erinevaid seltskonnamänge. Õpilased veetsid tujuküllase klassi jõuluhommiku.

1.,4. ja 5. klasside jõuluhommik

21. detsember 2017

Jõulupeod on peetud, luuletused-laulud on selgeks õpitud.
Miks hoida neid vaid enda klassile?
1., 4., ja 5.klasside õpetajad/õpilased otsustasid veeta ühe toreda jõuluhommiku koos. Väike videomeenutus asub SIIN.
Häid jõule ja kohtumiseni uuel aastal!

Tööpakkumine sotsiaalpedagoogi ametikohale

20. detsember 2017

Valga Põhikool kutsub oma arenevasse meeskonda ja päikselisse majja sotsiaalpedagoogi lapsehoolduspuhkusele mineva õpetaja asendamiseks.

Kandidaadilt ootame:

• erialast kõrgharidust või sellele vastavat kvalifikatsiooni;
  • väga head pingetaluvus- ja suhtlemisoskust;
  • sõbralikkust ja rõõmsameelsust;
  • usaldusväärsust ja algatusvõimet;
  • otsustus-, koostöö- ja analüüsivõimet;
  • avatust uuendustele;
  • head arvutikasutamise oskust;
  • soovi panustada kooli arengusse.

Toimus kolmas helkurikontroll

19. detsember 2017

13.12 toimus meie koolis kolmas helkuri kandmise kontrollreid. Helkureid aitasid kontrollida Valga politseijaoskonna noorsoopolitsei esindaja, Valga Põhikooli turvamees ja 9.c klassi õpilased.

Rahvuste nädal 2017 – Ukraina nädal

18. detsember 2017

Valga Põhikoolis õpib ja töötab erinevatest rahvustest inimesi, seega on põnev tutvust teha erineva kultuuritaustaga inimeste rahvuskommete ning traditsioonidega. Sel aastal pöörasime pilgu ukrainlaste suunas.

3.a külastas ilusalongi

18. detsember 2017

Meie 3.a käis Pargimaja ilusalongis. Seal töötas Leviise ema Kristina. Minule tema töökoht meeldis väga. Seal oli üks ilus peegel ja tuled ümber selle. Seal oli veel fotostuudio ja me tegime kõik koos pilti. Meile pakuti ka kommi ja piparkooke, mis olid väga maitsvad.

Krisete Kikkas, 3. a klass

Eesti parim loodusfoto 2017