Mida uut?

Rahvusvaheline konverents Riias

26. aprill 2018

19. ja 20. aprillil osalesid 15 Valga Põhikooli õpilast ja 4 õpetajat rahvusvahelisel kooliajaloo konverentsil Riias.

Konverents oli pühendatud Läti, Leedu, Eesti ja Poola 100. aasta juubelile.

Iga osaleja riik esines 15-minutilise ettekandega. Valga delegatsioon tõi osalejate ette humoorika näidendi koolipäevast tänapäeval ja 100 aastat tagasi. Poola õpilased tutvustasid lisaks ettekannetele oma rahvatantse ja Leedu õpilased õpetasid oma seltskonnatantsu ka teistele osalejatele.

 

Nagu Soomes, aga veel parem

16. aprill 2018
Käisime oma eesti keele õppegrupiga 12. aprillil vaatamas muusikalist lavalugu "Nagu Soomes, aga veel parem".
Teatritükk oli väga sügava ja tänapäevaseid  probleeme  kajastava sisuga. Minu jaoks oli etenduse peamõte see, et  inimesed ei oska enam omavahel  silmast silma suhelda. On vaja tehnikat ja äppe, et suhtlus edeneks. Muusikalis oli välja toodud  ka see, et inimesed ei pruugi olla teisel pool ekraani need, kelleks neid peetakse. Igal tegelasel olid sisimas oma probleemid ja hirmud, aga üksteisele nad neid välja ei näidanud. Lugu lõppes selle mõttega, et kui inimene tehnikata loodusesse lasta, ei oska ta seal midagi mõistlikku teha. Ma ei kahetse, et seda muusikali vaatama läksin! Mulle meeldis see väga!
 
Säsil Johanson
7. klassi õpilane

Linnusõbrad 2018

16. aprill 2018
Balsnack kuulutas sügisel välja toreda ja paljude ülesannete täitmist nõudva konkursi, milles osalesid koolide, klubide ja huviringide õpilased üle Eesti. Meie koolist võtsid sellest projektist  osa 4.d klass ja 2.e klass.
Talve vältel lahendati erinevaid ülesandeid, mis koondasid tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ning nende eest hoolitsemisele.
 
4.d klassi õpilased pääsesid luuletuste kirjutamisega finaali. Finaal toimus 13.04.2018, kus kohtunikeks olid linnud.
Linnud valisid Eesti kõige linnusõbralikumaks klassiks Valga Põhikooli 4.d klassi, kes võitis 1000€ suuruse preemia!
 
Projektiga saad tutvuda siin: http://linnutoit.ee/linnusobrad-2018/
Palju õnne võitjatele!

Vendade Liivide luulekonkurss

12. aprill 2018
Kolmapäeval, 4. aprillil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses XXX Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud koolinoorte etlusvõistluse Valgamaa voor. Meie kooli esindas seal 6.d klassi õpilane Lisette Lee. Ta esitas Juhan Liivi luuletuse „Aeg“ ning katkendi Tõnu Õppepalu raamatust „Mandala“. Juhendajaks õpetaja Ene Sõstar.

Valga Põhikooli õpilased Kooliteatrite Festivali Valgamaa voorus

26. märts 2018
23. märtsil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Kooliteatrite Festivali 2018 Valgamaa voor, kus olid esindatud ka meie õpilased neljas erinevas etenduses. 

Valga Põhikooli õpilased osalesid filmi "Seltsimees laps" võtetel

23. märts 2018

Valga Põhikooli 18 õpilasel ja 3 õpetajal avanes 2016. aasta sügisel ja 2017. aasta kevadel erakordne võimalus osaleda filmi "Seltsimees laps" võtetel. Tänutäheks kingiti õpilastele kinopilet filmiseansile Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.
Suur tänu selle filmi tegijatele põneva kogemuse  eest! Kutsume teid kõiki kinno seda filmi vaatama!

Rahatarkuse tund

21. märts 2018

9. klasside õpilastele andis rahatarkuse tunni AS SEB Pank Tootearenduse grupi arendusjuht Maire Romanova. Noortele räägiti sellest, et alati on hea koostada eelarve, et oleks aru saada, kust tulevad sissetulekud ja kuhu lähevad väljaminekud. Tutvustati noortele suunatud
küsitluse tulemusi. Noorte sooviks on saada kohe 1600 € palka, tegelikkuses on see summa aga 800 €. 1/3 töökohtadest kaovad iga 10 aasta tagant, sest osa töid võtavad üle robotid.
 

6 aastat „Sahtlist lavale“

19. märts 2018

Kaunil emakeelepäeval, 14. märtsil toimus kuuendat korda Valga Põhikoolis näidendikonkurss „Sahtlist lavale“. Rõõm oli suur, sest taas võis näha, kui palju tublisid teatrihuvilisi noori meie koolis õpib. Ühtekokku oli võimalik vaadata kaheksat näidendit, millest üks oli külalisetendus.

Ülekooliline raadioetteütlus 14. märts 2018

16. märts 2018

Lisame kodulehele raadioetteütluse teksti kõigile tutvumiseks. Kokku oli etteütluses 10 lauset. Teksti õiget kirjapilti saate kontrollida siit:

Mälumängu "Öökull" 5. vooru teemad

15. märts 2018

5. ja viimane voor:
10. aprillil kell 10.45 aulas.
1. Porgand
2. Kollane ja kuulus
3. Spordibrändid
4. Jüri...

Film "Seltsimees laps"

14. märts 2018
3D