Koolid otsivad abiõpetajaid

Õpetajal oleks lihtsam, kui tal oleks kõrval abiõpetaja, lisaks on muidki ressursse, mida saaks praegusest paremini ära kasutada, leiavad Tallinna Konstantin Pätsi vabaõhukooli direktor Erle Põiklik ja õppejuht Ülle Teltvei. Nad räägivad tööst erivajadustega lastega ning sellest, kuidas riigikoolina käiakse eriti keeruliste juhtumite puhul teisi koole nõustamas.

Loe pikemalt Õpetajate Lehe veebiväljaandest.

Maiken ja Kristel Aaslaid juhendasid Valga lapsi

13:03 31. jaanuar 2018

Valga kooliõpilased, kes tegelevad aktiivselt laulmise, näitlemise ja tantsuga, külastasid hiljuti pealinnas tegutsevat WAF laulukooli.

Linnud saavad Eesti Vabariigi juubeliks endale uued pesakastid

Kaheksa Valgamaa kooli löövad usinasti kaasa, et vabariigi juubeliaasta kevadeks saaks valmis suur hulk lindude pesakaste.

Loe pikemalt Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Valga Põhikoolis algas Ukraina nädal

11:09 12. detsember 2017

Sel nädalal teevad Valga põhikooli õpilased tutvust Ukraina ajaloo, kultuuri ja kommetega – käimas on Ukraina nädal. Kooli sööklas pakutakse rahvustoite ning kooli aulas ja teisel korrusel on üleval teemakohased näitused.

Kingilaat pani Valga Põhikooli kihama

11:05 08. detsember 2017
Valga põhikoolis peeti reedel kingilaata, mis täitis kooli koridori ja saali eri vanuses kauplejatega.
Koolis olid oma tooteid müümas nii ettevõtted kui õpilasfirmad ja esindusega kohal muudki organisatsioonid. Kõige väiksematele oli avatud lastetuba.

Vaata galeriid Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Valgamaa õpetajad säravad auhinnagalal Pärnus

11:20 06. oktoober 2017

Laupäeval toimub Pärnu kontserdimajas üleriigiline aasta õpetaja auhinnagala «Eestimaa õpib ja tänab».

Loe pikemalt Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Õpetajad räägivad omast kogemusest: eesti laste teadmised rahast on väga kehvad

11:25 04. oktoober 2017

TFBanki laenukool võttis ühendust kolme Eesti erinevast koolist õpetajaga ning uurisime neilt, millised on laste teadmised rahast. Selleks inspireeris neid lastele rahatarkust õpetav ja peagi ilmuv raamat «Tom õpib rahamängu».

Loe pikemalt Postimehe veebiväljaandest.