Liikuma Kutsuv Kool

Konkursid/võistlused 2021/2022

Prima Vista kirjandusfestival

07:31 16. mai 2022

Valga Põhikooli 4.d klassi õpilased osalesid Prima Vista kirjandusfestivali "Kõige imelikuma luuletuse" võistlusel.

Žürii hindas Ruslan Harini, Markus Männiste ja Elis Roosiku võistlustöid kõrgelt ning nad olid kutsutud koos vanematega Prima Vista kirjandusfestivali lõputseremooniale, mis toimus Tartu Ülikooli raamatukogus 14.05.2022.

Võidutöid esitlesid näitlejad Maarja Johanna Mägi, Ken Rüütel ja Kaarel Pogga. Maikuus ilmuvad õpilaste luuletused ajakirjades Täheke ja Värske Rõhk.

Joonistusvõistlus „Aasta orhidee Balti Sõrmkäpp“

08:59 09. mai 2022

Veebruaris korraldas Eesti orhideekaitse klubi joonistusvõistluse „Aasta orhidee Balti Sõrmkäpp“. Võistlusele laekus ligi 600 vahvat tööd.
Valga Põhikooli 4.d kl õpilane, Carl Lucas Kahr, saavutas kooliastme keskmises vanuserühmas  III koha. Juhendaja Kairi Voode.

Kõiki vahvaid joonistusi saab vaadata siit: https://orhidee.ee/category/uudised/

Ernst Enno luulekonkurss

09:16 27. aprill 2022

21. aprillil toimus Valga Priimetsa koolis Ernst Enno luulekonkurss, mis sel aastal oli pühendatud Leelo Tungla luulele.
Meie kooli esindasid sellel konkursil Mari-Liis Vaiksoo (5.b), Milana Dobravskaja (6.c) ja Katri Trompe (9.d). Õpilasi juhendasid õpetajad Ene Sõstar ja Ulvi Karu.
Katri Trompe saavutas II koha. Juhendaja Ene Sõstar.

Mitteteatrite festival Elvas

08:10 19. aprill 2022

31. märtsil osalesid Valga Põhikooli draamaring ning 6. c klassi näitetrupp Elvas Mitteteatrite festivalil.
Draamaring (Delisa Kõiv, Harriet Unt, Karolina Laine, Anet Rebbas, Kristjan Paidre, Loora Reinumägi, Miia Reinumägi, Ilona-Maris Grondzovski, Kirke Kahro, Ariete Saar, Herman Rogenbaum ja Hannamaria Pohh) mängis näitemängu "Ühe pere jõulud". Juhendaja Siiri Põldsaar.
Näitlejapreemiad pälvisid Loora Reinumägi, Hannamaria Pohh, Karolina Laine ja Delisa Kõiv.
6.c klassi õpilased (Delisa Kõiv, Harriet Unt, Sofia Võlegžanina, Karolina Laine, Herman Rogenbaum, Kirke Kahro, Ly-Sandra Sagar, Eliise Möldre ja Berit Margus) esietendasid higihalja kiusamise teemalise näitemängu "Uuele on vaja õpetust". Juhendaja Siiri Põldsaar.
Näitlejapreemia pälvisid Herman Rogenbaum ja Sofia Võlegžanina.

Valgamaa Kooliteatrite festival 2022

08:04 19. aprill 2022

12. aprillil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa Kooliteatrite festival. Meie kool osales festivalil viie etendusega ning tublidele noortele näitlejatele jagus hulgaliselt tunnustust.