Kooliraamatukogu kasutamise eeskiri

• Kooliraamatukogu lugejaks registreeritakse õpilasi klassinimekirja alusel. Õpetajaid, haldus-ja teenindavat personali isikut tõendava dokumendi alusel.
  • Lugejate andmed kontrollitakse ja täpsustatakse iga uue õppeaasta alguses.
  • Lugeja kohustub täitma raamatukogu kasutamise eeskirja.
  • Raamatukogu laenutab teavikuid/raamatuid kohal kasutamiseks ning koju.
  • Kõiki teavikuid/raamatuid koju ei laenutata! Selle üle otsustavad raamatukogutöötajad.
  • Raamatute tagastustähtaeg on üldjuhul 3 nädalat kui raamatukogutöötaja ei ütle teisiti.
  • Lugejal on õigus pikendada teaviku/raamatu tagastustähtaega korduvalt kui sama teavikut/raamatut ei soovi teised kasutada.
  • Raamatukogu kasutamiseeskirja korduvalt rikkunud lugejale välistatakse koju laenutamise võimalus!
  • Lugeja kannab materiaalset vastutust tema käes olevate teavikute/raamatute eest!
  • Raamatukogu ei vastuta valveta jäetud raamatute eest!

ÕPIKUD, TÖÖVIHIKUD JA MUUD ABIVAHENDID

• Vastavalt Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele võimaldab kool põhiharidust omandaval õpilasel tasuta kasutada kooli õppekava läbimiseks vajalike õpikuid, tööraamatuid, töövihikuid ja töölehti.
  • Õpilane saab oma õppevahendid kätte augusti lõpus kooli raamatukogust ning tagastab õpikud kooliraamatukokku kui õpetaja on teda sellest teavitanud.
  • Õpilane veendub õpikute vastuvõtmisel nende korrasoluga.
  • Õpilane kirjutab õpikusse vastavale kohale oma nime, klassi ja õppeaasta.
  • Õpilane peab katma õpiku kattepaberi/kilekaantega.
  • Õpilane toob raamatukokku tagasi ainult puhta ja korras õpiku! Vajadusel parandab õpikut ISE! Katkiseid ja parandamata õpikuit vastu ei võeta!
  • Kooli lõpetamisel või muul põhjusel koolist lahkuv õpilane/õpetaja tagastab õpikud kooliraamatukokku!

TEAVIKUTE HÜVITAMISE KORD

• Kaotatud või rikutud raamat/õpik/teavik tuleb asendada uue samasugusega.
  • Uue teaviku tellimiseks vajaminevat infot annab kooliraamatukogu töötaja.
  • Samasuguse teaviku puudumisel võib asendada teaviku ka raamatukogu töötajate poolt võrdväärseks tunnistatud teavikuga.

RAAMATUKOGU KASUTAMINE

• Lugeja kasutab raamatukogu sihipäraselt.
  • Raamatukogus kehtib kooli kodukord.
  • Kodukorras reguleerimata küsimused lahendatakse lugeja, raamatukogu töötaja ja kooli juhtkonna koostöös.
  • Raamatukogus ollakse vaikselt, oma käitumisega ei häirita teisi!