Ujula

Alates 13.06.2017 on ujula suvepuhkusel!

Valga Põhikooli ujula kodukord

Olete oodatud külaline Valga Põhikooli ujulasse. Teie käsutuses on 25m bassein, lastebassein, mullivann, saunad.

Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel on ujula reserveeritud kollektiividele koos saunade kasutamise võimalusega.

Teisipäeval ja neljapäeval toimub ujula külastamine pileti alusel, saunade kasutamiseta; pühapäeval sisaldub piletihinnas saunade kasutamise võimalus.

Valga Põhikooli ujula kasutamise hinnakirja kinnitab Valga Linnavalitsus.

Selleks, et Sina ja teised külalised tunneksid ennast ujulas mugavalt, pead teadma  ja täitma järgmisi nõudeid:

1. Külastuskord ujulas kestab üks tund (sellest vees viibimist 45 min). Alla 12-aastased lapsed pääsevad ujulasse vaid täiskasvanud saatjaga, kes vastutab lapse käitumise ja turvalisuse eest.
  2. Lastebasseini kasutavad  kuni 7-aastased lapsed. Kuni 3-aastast last ujutatakse ujumismähkmega. Lapsevanemal lubatakse viibida lastebasseinis juhul, kui laps ei tule suplemisega iseseisvalt toime.
  3. Ujula pileteid müüb administraator, kassatšekk on pilet. Säilita pilet lahkumiseni, sest pileti väljatrüki kellaaeg on ujulas viibimise kontrollajaks.
  4. Pileti ostmisel saate administraatorilt ujula riidekapi võtme. Sulgege enda  järel kapp ja võtke võti kaasa. Võtme kaotamisel tuleb kahju hüvitada. Võtme kaotamise eest tuleb administraatorile tasuda 7€. Ujula valdaja ei vastuta riideruumi jäetud esemete ja riiete eest.
  5. Keha pesemine enne basseini sisenemist on kohustuslik, pesemine peab toimuma ujumisriieteta. Peale WC ja sauna kasutamist peab end uuesti pesema (ujumisriieteta).
  6. Ujumine on lubatatud traditsioonilistes ujumisriietes. Ujula hügieeni tagamiseks ei ole lubatud ujuda šortsides ja aluspesus.
  7. Soovituslik on ujumismütsi kandmine. Ilma mütsita ujumisel tuleb pikad juuksed kinni siduda.
  8. Pärast veeprotseduure kuivata end enne riietusruumi sisenemist.
  9. Radadel ujudes  hoia parempoolset liiklust. Ära uju  risti üle radade ega istu rajapiiretel. Keskmine rada on sportlikuks ujumiseks.

Ujumiseks vali enda ujumisoskustele sobiva sügavusega koht.

1. Ujulas on keelatud jooksmine, tõuklemine, üksteise tagaajamine. Keelu eiramisest põhjustatud vigastuse või muu kahju eest vastutab olukorra põhjustaja.
  2. Vettehüpped suvalisest kohast ja sukeldumine on basseinis keelatud (lubatakse ainult pukkidelt).
  3. Redelit kasuta vette minekuks ja veest väljumiseks. Korraga tohib redelil olla ainult üks inimene.
  4. Ujula valdaja ei vastuta külastajal tekkinud haigestumiste või õnnetuste eest, mis on põhjustatud külastaja enda tegevusest või vääramatu jõu mõjul (force majore).
  5. Ujulas ei tohi kasutada klaastaarat. Ujulasse ei ole lubatud tuua toitu, närida närimiskummi.
  6. Ujula pesuruumis ei ole lubatud värvida juukseid ega end raseerida. Ujula saunades ei ole lubatud kasutada kehahooldusvahendeid, vihtasid.
  7. Ujula töötajatel on kohustus peatada kodukorra mittetäitja ning saata ta ujulast välja.
  8. Kooli ujumistundides tohivad õpilased viibida basseiniruumis ainult koos õpetaja või juhendajaga. Õpetaja kannab täit vastutust oma rühma laste ohutuse eest. Õpetaja on kohustatud nõudma lastelt ujula kodukorra täitmist.

Loodame, et Sulle meeldib meie ujulas ning tuled siia tagasi esimesel võimalusel.

Küsimuste või probleemide tekkimisel pöördu ujula töötaja poole – ta aitab Sind.