Osalesime Ernst Enno nimelisel luulekonkursil

21:02 12. aprill 2019

Kolmandat aastat korraldas Priimetsa kool luulepäeva, mis oli pühendatud Valgas elanud
luuletaja ja lastekirjanik E. Ennole. Sel aastal esitasid osalejad Eesti luuletaja Hando Runneli
loomingut. Osales 34 5.-9 klasside õpilast maakonna koolidest, samuti külalised Tartumaalt Pala
koolist.

Vendade Liivide ja liiviliku loomingu etlusvõistlus Valgas

20:54 12. aprill 2019

11.aprillil 2019.toimus Valga Keskraamatukogus XXXI Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi
luuleauhinna laureaatide loomingule keskendunud üleriigilise koolinoorte etlusvõistluse
Valgamaa eelvoor.
Sellel konkursil pidi iga osaleja deklameerima ühe Juhan või Jakob Liivi luuletuse, lisaks tuli
esitada üks proosakatkend J. Liivi luuleauhinnaga pärjatud teosest.

KiVa teemaline koomiksikonkurss

15:15 12. aprill 2019

Märtsis toimus meie koolis esimene KiVa teemaline koomiksikonkurss. Aprilli algul kogunes Valga põhikooli KiVa meeskond välja selgitama parimaid koomikseid. Kokku laekus 44 koomiksit, millest selgitati välja 3 parimat 1.-4. klassi ja 4 parimat 5.-7. klasside õpilaste töödest. Välja anti ka 2 eripreemiat sõprade koostöös sündinud koomiksi ja suurima osalusarvuga klassi õpilastele.

Mälumängu "Öökull" 5. vooru tulemused

10:10 08. aprill 2019

Mälumäng "Öökull" on selleks aastaks lõppenud. Tutvu viimase vooru tulemustega.

Vahva kevadine uudis. Kuldnokad on Valgas kohal ja otsivad elukohta

08:35 02. aprill 2019

8.d klassi õpilane Markko Gerassimov tegi loovtöö teemal „Veebikaameraga pesakast“. Praktilise osana valmistaski ta pesakasti, milles on veebikaamera, nüüd võimegi näha, mis pesakastis toimub.

Valga Põhikooli rekonstrueerimine ja laiendamine on ehitusjärgses graafikus

08:25 01. aprill 2019

Valga Põhikooli Kungla tn koolihoone rekonstrueerimise ja laiendamise tööd on ehitusjärgses graafikus. Ehitusjärelvalve OÜ Tarva-Ehitus ja töö tellija Valga vald on tööde käigu ja teostusega rahul. Reedene ringkäik ehitusel andis selge ülevaate tööde käigust. Hetkel teostatakse trepikoja ehitustöid, teostatakse sisemisi krohvimis- ja viimistlustöid. Kolmandal korrusel on alustatud PVC põrandakatete paigaldust. Paralleelselt teostatakse ka elektri- ja nõrkvoolutöid, vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldust, kütte- ja ventilatsioonitöid. Ventilatsioonisüsteemi magistraaltorustikud koridorides on paigaldatud. Kolmanda korruse õpperuumides toimub ka ventilatsioonitorustike paigaldamine. Katusele ehitatakse ventilatsiooniseadme aluskonstruktsiooni. Hoone vundament ja kandekonstruktsioonid on tehniliselt heas seisukorras. Tööde lõpetamise tähtaeg on 15. mai 2019. Töid teostab ettevõte Rennes OÜ.

.