Valga Põhikooli lauljad ja tantsijad on oodatud XII noorte laulu- ja tantsupeole „Mina jään“

06:53 08. juuni 2017

Kõik Valga Põhikooli laulukoorid ja tantsurühmad, kes valmistusid XII noorte laulu- ja tantsupeoks „Mina jään“, on peole oodatud. Suur tänu kõikidele osalejatele ja juhendajatele oma panuse andmise eest eesti kultuuri hoidmisele, esindamaks iseend, kooli, linna ja maakonda. XII noorte laulu- ja tantsupeost võtavad osa 1.-2. klasside tantsurühm Kurekell (16 tantsijat, juhendaja Airi Laine), 3.-4. klasside tantsurühm Pääsusilmad (16 tantsijat, juhendaja Inna Kallas), 5.-6. klasside tantsurühm Kurekell (17 tantsijat, juhendaja Airi Laine), mudilaskoor Sära (37 lauljat), poistekoor Maru (12 lauljat), lastekoor Kiired (20 lauljat). Laulukooride juhendajateks on Reet Laanoja ja Siiri Põldsaar.

2. klassid käisid ekskursioonil

23:08 07. juuni 2017

Meie käisime 2.a ja 2.d klassiga Suurel Munamäel ja Ööbikuorus. Suurel Munamäel käisime tornis, jõime jääjooki, sōime jäätist ja ostsime suveniire. Ööbikuorus tegime pikniku, kus sõime ja jõime. Pärast söömist läksime pisikesele matkale, mis oli väga põnev. Meil kõigil oli väga tore päev.

Meribell Nael 2.a klass

2.a klass käis Päästekomandos külas

23:02 07. juuni 2017

1.juunil külastasime Päästeametit koolitusprogrammi raames. Kõigepealt tehti meile terves majas ekskursioon, tuletõrjujatel on seal oma jõusaal, puhkeruumid, kööginurk ja koolitusruum. Meid viidigi koolitusruumi, kus kõigile oli laua peale pandud pilt, sealt pidime nimetama tuleohtlikke olukordi. Meile näidati veel slaide tuleohutusest ja ka lühifilmi, kui kiiresti levib tuli edasi. Kõige põnevam oli see, kui kõik said ise tuld kustutada ja veevoolikuga palli lasta. Kokkuvõttes oli see väga põnev ja hariv kogemus.

Daniel Serpov 2.a klass

Valga Põhikooli laulu- ja tantsupidu „Mina ka!“

12:53 06. juuni 2017

Valga Põhikooli käesoleva aasta laulu- ja tantsupidu oli inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna. Toetades ja innustades oma järelkasvu, tagame järjepideva ja rikkaliku kultuurielu ka tulevastele põlvedele.

Valga Põhikooli 3.d klass võitis kaks keskkonnakäpa auhinda

08:30 05. juuni 2017

04.06.2017 kuulutati Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses välja selle aastase Keskkonnakäpa konkursi laureaadid. Konkursile esitati kokku 43 tööd.

Valga maakonnast esitati lapsevanemate poolt keskkonnakäpa auhinnale Valga Põhikooli 3.d klass ja õpetaja Kairi Voode.

Direktori pidulikule vastuvõtule oodatud õpilased vanematega

16:39 02. juuni 2017

1.a klass

• Kristella Aas
  • Kaisa Hark
  • Elly Purga

1.b klass

• Jana Bolšakova
  • Carolina Zahharov
  • Laura Tiivel

Viljandis maasikaid noppimas

15:03 30. mai 2017

Me käisime klassiga Viljandis. Uurisime ja käisime Jaani kiriku, Ilmapuu, Hiiu kandle, lõõtspilli, vilepilli, Viljandi mõisa, Johan Laidoneri kuju, Rippsilla, Ordulinnuse varemete, Kondase keskuse, Pärimusmuusika aida ja Viljandi muuseumi juures. Rippsillast üle saamine oli paljude jaoks suur tuleproov, aga kõik said sellega hakkama. Uurisime varemeid ja saime teada palju uut ja huvitavat. Siis läksime Kondase keskusesse, et uurida maale.

Uudiste arhiiv

.