Uudised 2018/2019

03.05.2019 Tegime ära!

09:27 06. mai 2019

„Teeme Ära“ talgute raames kutsuti inimesi sel aastal nurmenukke (Primula veris) märkama ja ülesmärkima nende leiukohti.  Lisaks nurmenukkude leidmisele ja kaardistamisele tuli määrata ka nende õie tüüp (S-tüüp või L-tüüp).

Meie nurmenukkude talgud said alguse juba aprillis, kui hakkasime uurima, kas Valga linna läheduses neid taimi leidub. Uurisime ja otsisime ning panime paika orienteeruva marsruudi. Nurmenukkude kasvupaikade leidmist korraldas Katri Trompe ema, Marianne. Me täname teda hoolsa töö eest, kõik viited olid õiged! Liikumisvahendiks valisime jalgrattad, sest meile meeldib rattasõit. Algselt lootsime, et meie nurmenukkude otsimise teekond piirdub paarikümne kilomeetriga, kuid lõpptulemuseks saime veidi üle 40 kilomeetri. Meie talgute õnnestumiseks oli vaja ka retke juhti. Sel korral valisime juba eelnevatest kogemustest meile suurepäraselt sobiva Virgo Parki, kes jälgis, et jalgratturid oleksid ühtlaselt koos, et keegi ära ei kaoks või maha ei jääks. Aitäh Virgo!

Kaardistasime kokku viis nurmenuku kasvukohta, vaatlesime ja määrasime sadu nurmenuku õisi. Võime julgelt väita, et Valga Põhikooli 6.d klassi õpilased teavad täpselt, missugune taim on nurmenukk. Meil oli väga õpetlik ja lõbus talgupäev. Sel päeval sadanud vihm, lumi ja rahe meid ei häirinud, sest enamus retke ajast paistis päike.

6.d klassi õpilased ja klassijuhataja.