Uudised 2018/2019

Hans Eineri eestikeelsele koolile pühendatud IV õpilaskonverents

11:45 21. mai 2019
Vaatamisi: 488

22. mail toimub Valga Põhikoolis juba neljandat korda Hans Eineri eestikeelsele koolile pühendatud õpilaskonverents.

9.00-9.20        IV ÕPILASKONVERENTSI AVAMINE – Valga asevallavanem Kalmer Sarv ja Valga Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov; tervitus lastekoorilt Kiired – „Lauljate tervitus“, muusika ja sõnad: Karl August Hermann ning „Meie aed“ I osa, muusika Arvo Pärt, sõnad Eno Raud.

9.20-11.00 KAUNID KUNSTID, AJALUGU, KOOSTÖÖ, LOOVUS, ETTEVÕTLIKKUS, STATISTIKA

  • „Minu vanaisa mälestused“ – Valga Põhikooli 8.a klassi õpilane Alina-Lisett Anufrijeva, juhendaja Ester Kukk.
  • „Ajalooteemaline kuldvillaku mäng“ – Valga Põhikooli 8.d klassi õpilased Tanel Metsar ja Jan-Jakob Kikkas, juhendaja Marika Riit.
  • „Epp Maria Kokamägi ja tema maalid“ – Valga Põhikooli 8.d klassi õpilased Elis Hain ja Kaily Tamm, juhendaja Gerta Vister.
  • „Kooliruum 2019“ - Valga Priimetsa Kooli 7.a klassi õpilased Evelina Kortel, Julia Melnikova, Edgar Derjagin, Vjatšeslav Toivonen ja 9.a klassi õpilane Nikita Chernov, juhendaja Olga Rubtsova ning 8.b klassi õpilased Angelina Paršina, Ksenija Zeier, juhendaja Riina Kortel.
  • „Joonistusmasin Spirograaf Lego WeDo 2.0 komplekti baasil“ – Valga Põhikooli 3.a klassi õpilane Kevin Peterson, juhendaja Jelena Stepanova.
  •  „Seinamaal Valga Muusikakoolile“ – Valga Põhikooli 8.a klassi ja Valka Kunstikooli õpilane Lilli Maire Adson, juhendajad Ester Kukk ja Juris Freimanis.
  • „Muusikaajaloole ja muusikateooriale toetuv klaveripalade õppimise analüüs“ – Valga Põhikooli 7.a klassi ja Valga Muusikakooli õpilane Grete Laine, juhendajad Airi Laine, Lenel Rand ja Piret Veevo.
  •  „Matemaatika ja sport“ - Valga Priimetsa Kooli 9.b klassi õpilased Emilia Špak ja Alina Katko, juhendaja Riina Kortel.
  • „Lõuna - Eesti leibkondade kulude analüüs“ – Valga Põhikooli 7. klassi võistkonna Kuubikud (7.a kl Annabel Rüütel, Emma Hansson ja 7.b kl Enari Renee Kase) statistikavõistluse uurimustöö. Juhendajad Külli Kukk ja Tiivi Rüütel.
  • „Eesti leibkondade toimetulek vanuses 15-24 ja 65+“ – Valga Põhikooli 9. klassi võistkonna Mediaanid (9.e kl Anna Liisa Kattai, Juulia Paulson, Keteri Saan) statistikavõistluse uurimustöö. Juhendaja Külli Kukk.
  • Minifirma „Maiusmokad“ – Valga Põhikooli 7.b klassi õpilane Helena Pihlak ning 7.a klassi õpilased Grete Laine ja Sireli Sildnik, juhendaja Maria Sikk.

11.00-11.30 LÕUNA

Lõunapausilt toob tagasi poistekoor Maru (Timmu Viilup, Kristo Põldsaar, Romet Lepik, Lauri Tiirats, Kristo Koskelainen) looga „Salaja“ - autorid: Karl-Erik Taukar, Eric Kammiste, Stig Rästa ja Kerli Kivilaan.

11.40-12.30 BIORÜTMID, MÄLU, LOODUS, TAASKASUTUS

  • „Biorütmide mõju õpilastele“ - Valga Priimetsa Kooli 8.a klassi õpilane Sabrina Dance, juhendaja Oksana Avramenko.
  • „Väikelaste mälu“ – Valga Põhikooli 8.b klassi õpilane Inge-Karoline Pruus, juhendaja Maimu Vismann.
  • “Mine metsa, Valga vallas“ – Valga Põhikooli 1.d klassi õpilaste (Enari Allik, Elis Roosik, Jakob Jeets, Kätriin Sõber, Karola Koemets) Hullu Teadlase projekt, juhendaja Kairi Voode.
  • „Veebikaameraga pesakast“ – Valga Põhikooli 8.d klassi õpilane Markko Gerassimov, juhendajad Valdo Gerassimov ja Kersti Piir.
  • „Kuulekuskoolitus“ – Valga Põhikooli 8.c klassi õpilane Carmen Rääk“, juhendaja Katrin Timakova.
  • „Lemmikloom, Aafrika hiidtigu“ – Valga Põhikooli 8.c klassi õpilane Ketlin Kopp, juhendaja Tiivi Rüütel.
  • „Taaskasutus moes ja elus“ - Valga Priimetsa Kooli 7.a kl õpilane Ekaterina Shimanskaya, juhendaja Natalia Trubnikova.

12.30-13.10 „VALI ISE OMA TEE“ – KAARI UIBOMÄGI, Valga Gümnaasiumi abiturient, Valga Põhikooli vilistlane, Hea Eeskuju 2018 laureaat, Maailmakooli õpilaskonkursi „Iseseisvalt maailmahariduses(t)“ 2018 võitja.

13.10-13.30 Publiku lemmikettekande valimine, õpilaskonverentsi lõpetamine.

Konverentsi modereerib Valga Põhikooli 9.a klassi õpilane Timmu Viilup