Uudised 2018/2019

Vahva kevadine uudis. Kuldnokad on Valgas kohal ja otsivad elukohta

08:35 02. aprill 2019

8.d klassi õpilane Markko Gerassimov tegi loovtöö teemal „Veebikaameraga pesakast“. Praktilise osana valmistaski ta pesakasti, milles on veebikaamera, nüüd võimegi näha, mis pesakastis toimub.

Valga Põhikooli rekonstrueerimine ja laiendamine on ehitusjärgses graafikus

08:25 01. aprill 2019

Valga Põhikooli Kungla tn koolihoone rekonstrueerimise ja laiendamise tööd on ehitusjärgses graafikus. Ehitusjärelvalve OÜ Tarva-Ehitus ja töö tellija Valga vald on tööde käigu ja teostusega rahul. Reedene ringkäik ehitusel andis selge ülevaate tööde käigust. Hetkel teostatakse trepikoja ehitustöid, teostatakse sisemisi krohvimis- ja viimistlustöid. Kolmandal korrusel on alustatud PVC põrandakatete paigaldust. Paralleelselt teostatakse ka elektri- ja nõrkvoolutöid, vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldust, kütte- ja ventilatsioonitöid. Ventilatsioonisüsteemi magistraaltorustikud koridorides on paigaldatud. Kolmanda korruse õpperuumides toimub ka ventilatsioonitorustike paigaldamine. Katusele ehitatakse ventilatsiooniseadme aluskonstruktsiooni. Hoone vundament ja kandekonstruktsioonid on tehniliselt heas seisukorras. Tööde lõpetamise tähtaeg on 15. mai 2019. Töid teostab ettevõte Rennes OÜ.

Meie õpilane säras rahvaluule kogumisvõistlusel

12:58 26. märts 2019

Valga Põhikooli 5.c klassi õpilane Mattias Säre võttis sügisel osa Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule kogumisvõistlusest "Püüa vanaema lood purki!" ning võitis noorema vanuserühma ühe peapreemiaist.

Näitemängukonkurss „Maskid ette!“

10:28 22. märts 2019

Neljapäeval, 21. märtsil, kevade esimesel päeval toimus Valga Põhikoolis seitsmendat korda näitemängukonkurss, mis sellest aastast kannab nime „Maskid ette!“

Publikul oli võimalus vaadata nelja kaasakiskuvat ja pisarateni naerutavat etendust. Esimesena astusid lavale 9.a klassi õpilased, kes esitasid „Täitsa lõpp muinasjutu“, mis põhineb Lev Tolstoi ja Charles Perrault` muinasjuttude ainetel. Etenduses võis ära tunda armastatud muinasjutte, kuid nagu muutuvad ajad ja kombed meie ümber, nii on muutunud ajad ja kombed ka muinasjuttudes.  Etenduse lavastas ning õpilasi juhendas Siiri Põldsaar.

Valga Põhikooli külastas lastekirjanik Mika Keränen

15:11 19. märts 2019

Reedel, 15. märtsil kohtus lastekirjanik Mika Keränen meie kooli neljandate ja viiendate klasside õpilastega. Ta luges õpilastele ette katkendeid enda kirjutatud lugudest, rääkis elust, inimeseks olemisest ning sellest, kuidas tema lood on sündinud. Samuti vastas kirjanik õpilaste rohketele küsimustele ja andis soovijatele autogramme. Oli väga põnev!

Valga Põhikooli õpilane osaleb teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis

14:41 18. märts 2019

20. veebruaril esitati Valga Põhikoolist õpilaste teadustööde riiklikule konkursile 3.a klassi õpilase Kevin Petersoni robootikaprojekt “Joonistusmasin Spirograaf”. Projekt osutus valituks õpilaste 2019. a  teadusfestivalile. Kokku oli esitatud 42 taotlust, millest festivalile valiti välja 25.