Tasub teada

19. - 23. novembril toimub Valgamaa Teadmiste nädal

22:51 14. november 2012

19. - 23. novembril toimub Valgamaa Teadmiste nädal, mille eestvedajaks on Valgamaa Arenguagentuur koostöös Valga Maavalitsuse ja teiste koostööpartneritega.
Valgamaa arenguagentuuri sünnipäevanädala raames toimub iga päev kell 13.10 raadios Ruut FM "Lõunamäng"

Teisipäev, 20. november
13.30- 17.00 Koolinoortele lühiseminar „Tuleviku radadel“
Valgamaa Noorte Nõustamiskeskus koostöös Valgamaa Arenguagentuuriga korraldavad 20. novembril 2012. aastal Valgamaa Kutseõppekeskuses ettevõtlusseminari "Tuleviku radadel!". Ettevõtlusseminari juhatab sisse Valga maavanem Margus Lepik, kes annab noortele ülevaate Valgamaa hetkeolukorrast. Põneva ettekandega esineb Solon Partners OÜ tegevjuht Yrjö Ojasaar, kes räägib edukatest noortest ettevõtjatest Eestis kui ka mujal maailmas. Yrjö on ettevõtja, investor ja juriidiline nõustaja, kes jagab oma õpetusi ettevõtluse alustamise teemadel. Ta aitab noortel leida vastuseid küsimustele - Miks hakata ettevõtjaks ja mida selleks teha? Ettekandest saab palju põnevaid ja praktilisi näited noortest ettevõtlikest noortest Eestis kui ka välismaal!!
Toimumiskoht: Valgamaa Kutseõppekeskus ( Loode tn 3, Valga)
Registreerimine: i https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFU2UnUxUkZuZW1rQzA0bDlla3hHZ3c6MQ
Korraldajad: Valga Maavalitsus koostöös Valgamaa Arenguagentuuriga
Info ja registreerimine: tuuli.mekk@valgamv.ee  või tel. 5303 0115

Kolmapäev, 21. november
10.00 – 16.00 Valgamaa ettevõtluspäev
Sel aastal on ürituse kandvaks sõnumiks äriideede genereerimine ja enesekindluse ning motivatsiooni leidmine ettevõtlusega alustamiseks ja tegutsemiseks.
Päeva viivad läbi Harald Lepisk, OÜ Victory Trainings ning Jakob Saks, OÜ Vihje. Enda ettevõtluse senisest teekonnast räägib  Krista Tiido, OÜ Toidupada.
Toimumiskoht: Puka rahvamaja
Osalemine tasuta, kuid vajalik eelregistreerimine kuni 19.novembrini aadressil http://www.eas.ee/ettevotluspaev/valgamaa/registreerimine
Täiendav info: ylle.vilo@arenguagentuur.ee  või tel: 767 9802, 510 3254

10.00 – 16.00 Valgamaa Kodanikuühiskonna konverents „Märka Tegusaid Ühendusi“
Konverentsi esimeses osas toimub kiirkoolitus  „Kuidas jõuda KOKKUHOIDVA  KOGUKONNANI?“  (Kuidas aktiivsete inimeste tegutsemist ja kogukonnale panustamist märgata? Õpime inimesi tunnustama. Õpime „kiitmise kunsti“.) Koolitust viib läbi andragoog ja suhtlemistreener Kristel Jalak (PhD).
Kogukonna ja perekonna ühtekuuluvuse teemadel teeb ettekande  Torupillitalu peremees Ants Taul. Kõigil osalejatel on võimalik kaasa lüüa töötubades.
Konverentsi lõpetame konkursi  „Valgamaa MTÜ 2012“ nominentide autasustamsega.
Konverentsi rahastavad Kodanikuühiskonna Sihtasutus ja Valga Maavalitsus.
Osalemine tasuta, kuid vajalik eelregistreerimine 19. novembrini aadressil http://www.arenduskeskused.ee/Uudised-ja-sundmused/Sundmused/Konverentsid/934/Valgamaa-kodanikuuhenduste-konverents-Marka-tegusaid-Uhendusi-2012.html
Toimumiskoht: Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
Täiendav info: Aet Arula tel 767 803,  526 0236, e-post aet@arenguagentuur.ee

Neljapäev, 22. november
14.00-18.30 Valgamaa turismi aastaseminar 2012.
Aastaseminari eesmärk on turismivaldkonnas toimunust kokkuvõtete tegemine, tublimate tänamine ja parimate tunnustamine kolmes kategoorias: parim sündmus 2012, parim meeskond 2012, parim turismitöötaja 2012.
Seminaril osalemine kutsetega.
Toimumiskoht: Otepää kohvik - restoran l.u.m.i
Info ja registreerimine: Kadi Ploom tel. 5696 4686
e-post kadi@arenguagentuur.ee

Reede, 23. november
10.30-16.00 Valgamaa Arengukonverents
Toimumiskoht: Valga Kultuuri-ja huvialakeskus.
Seekordne Valgamaa arengukonverents keskendub kohalikule inimesele ja otsib vastust küsimusele, kuidas muuta Valgamaa elujõulisemaks? Mida teha olukorras, kus elanikele pakutavad teenused järjest kaugenevad ja inimesed liiguvad paremaid töökohti ja teenuseid otsides suurematesse keskustesse või lausa väljapoole Eestit?
Konverentsipäeva sisustavad ettekanded ja arutelud. Tutvustatakse eelmisel aastal läbi viidud Valgamaa maineuuringu põhijäreldusi ning äsja valminud Valgamaa elanike rahulolu-uuringut.
Enne konverentsi algust ja lõunavaheajal on kultuurikeskuse fuajees võimalik tutvuda erinevate riigiasutuste ja arenguorganisatsioonide tegevustega ning saada vastuseid Teid huvitavatele küsimustele.
Päeva juhib e-valitsuse ekspert ja endine Riigikogu liige Hannes Astok.
Korraldaja: Valga Maavalitsus
Kaasa mõtlema ja arvamust avaldama on oodatud kõik, kellele Valgamaa korda läheb!
Info ja registreerimine: kuni19.11.2012 e-posti aadressil konverents@valgamaa.ee  või tel. 766 6139

16.30 SA Valgamaa Arenguagentuur 15. sünnipäev
Toimumiskoht: Valga Raekoda