Valga Põhikooli projekt "Mina ei suitseta!"

09:40 20. jaanuar 2014

Valga Põhikooli projekt "Mina ei suitseta!"

Iga päev, ka täna, proovivad kümned ja kümned kooliõpilased esimest korda suitsetamist. Esimene sigaret süüdatakse tavaliselt sõprade
seltskonnas. Ja selle maik ei meeldi. Aga sõpradele seda öelda ei saa.

Murettekitavalt palju noori on “tänu” sellele esimesele ja sellele järgnevatele suitsudele muutunud pidevaks suitsetajaks. See sõltuvus on kiire kujunema.

„Mina ei suitseta!“ projekti juhend:
 1. Projektis võivad osaleda kõik Valga Põhikooli õpilased.
 2. Projektist osavõtt on vabatahtlik ning põhineb vastastikusel aususel ja usaldusel.
 3. Allkirjastatud lepingus lubab õpilane olla suitsuprii vähemalt õppeaasta lõpuni ja kinnitab seda oma allkirjaga.
 4. Suitsupriiks olemine ei tähenda ainult mittesuitsetamist. Lepingule allakirjutanu peab olema prii ka muudest tubakatoodetest nagu suitsuvabad tubakatooted (nt vesipiip ja nuusk-, närimis- või huuletubakas) ja e- sigaret.
 5. Võistlus on avalik, selles osalevate õpilaste nimed avalikustatakse Valga Põhikooli koduleheküljel ja teavitatakse lapsevanemaid.

Võimalus saada abimaterjali http://www.tarkvanem.ee/