1. klasside matemaatika olümpiaadi tulemused

10:25 28. jaanuar 2014

Valga Põhikooli algõpetuse esimese töörühma (1. ja 2. klasside) õpetajad otsustasid proovile panna esimeste klasside õpilaste matemaatika arvutamis-ja nuputamisoskust.

Selleks korraldati esimestele klassidele 23. jaanuaril klassidevaheline võistkondlik matemaatika olümpiaad, kus igast klassist osales üks võistkond kolme õpilasega. Rühmatööna tuli õpilastel lahendada 12 nuputusülesannet 1 õppetunni jooksul. Pooled ülesanded olid võetud matemaatika töövihiku I osast, mis olid õpilastele juba tuttavad. Teine pool ülesannetest koosnes praktilistest ülesannetest nagu tähelepanu-, tiku-ja tangaloülesanded (geomeetriliste kujundite õige paigutamine tervikpilti). Kokku oli võimalik saada 91 punkti. Väikeste matemaatikute tulemused olid järgmised:

I   koht  81 punkti 1.a klassi võistkond koosseisus Hana-Annabel, Melani ja Klaudia, juhendaja õp Merike Kuld
II  koht  75 punkti 1.d klassi võistkond koosseisus Katri, Daiel ja Mairo, juhendaja õp Urlika Koop
III koht 67, 5 punkti 1.b klassi võistkond koosseisus Eke, Erik ja Sivert, juhendaja õp Reet Hallaste
IV koht 66 punkti 1.c klassi võistkond koosseisus Laura-Liis, Karl-Gregor ja Elviira, juhendaja õp Tiina Fedotova