Uudised

4.a ja 4. b klassi reis Elistvere loomaparki ja Jääaja keskusesse.

13:24 18. veebruar 2014
Vaatamisi: 136

Reedel, 14. veebruaril, sõitsime Elistvere loomaparki ja Jääaja keskusesse. Elistvere loomapargis nägime Eesti metsades elavaid loomi: karu, ilvest, põtra, rebast, metssiga ja tuhkrut. Ruumis sees olid akvaariumites merisiga, laborihiired, tšintšiljad, liivahiired, hamstrid. Kõige rohkem meeldisid ilvesed, sest nad on nagu suured kassid.

Ja rebased, kes olid väga erksat värvi ning väga armsad. Pärast täitsime töölehti ning vaatasime läbi mikroskoobi erinevaid väikseid asju loodusest. Meile räägiti kurba lugu sellest, kuidas külastajad toitsid põtra rosinapähkliseguga. Hiljem põder Tõnu suri, kuna tõmbas endale pähkli hingetorusse ja lämbus.

Järgmine koht, kuhu sõitsime, oli Jääaja keskus. Selles keskuses tervitas meid mammutiema koos pojaga. Saime valmistada endale ka mammuti pildiga mündi. Mammuti keha katsid kuni meetripikkused karvad. Mammuti suurimaks ja ainukeseks vaenlaseks olid inimesed, kes neid küttisid. Kuna mammut kaalus kuni 8 tonni, siis ei tassitud mammutit koju, vaid tehti nülitud mammutinahast uus eluase mammuti kõrvale ja elati seal seni, kuni toitu jätkus. Veel tutvusime jääaja teiste loomadega nagu koopalõvi ja ürghirv.  Meile räägiti, milline oli Eesti tuhandeid aastaid tagasi ja saime teada jääaja tekkepõhjustest. Veel vaatasime filmi looduse arengust pärast jääaega. Meile meeldis see reis väga, sest saime teada uusi ja huvitavaid asju.

4.a õpilased Armand Peetersoo ja Kristjan Olesk