Rahvatantsurühmal Kurekell toimus I tantsulaager

08:07 25. veebruar 2014

Suur tantsupidu on tähtsündmus kõigi tantsugruppide jaoks: esinema pääsemise nimel harjutatakse kaua ja kui tantsuväljakule jõuab korraga tuhandeid tantsijaid, võtab see ahhetama ka muidu tagasihoidliku eestlase.

Meie kooli rahvatantsurühm Kurekell  osaleb samuti tantsupeo ettevalmistusprotsessis. I ülevaatusel läks meil hästi, aga paremaks ja ühtlasemaks saab alati püüelda. 2.-3. klassi tantsurühmade kahte liigitantsu on päris palju muudetud ja lisaks oodatakse 2. ülevaatusel ka poistelt tantsu „Isad ja pojad“ ettetantsimist. Kõigest eelnevast ajendatuna toimuski eelmisel nädalavahetusel  tantsulaager.

Reede õhtupoolikul kogunesid särasilmsed ja õhinal 2. a ja 2. b klassi tantsutüdrukud ja -poisid Vabaduse tänava koolimajja.

Asjad lahti pakitud ja magamiskohadki välja valitud, hakkasime trenni tegema. I trenn möödus töiselt ja pärast õhtusööki olid poisid täis elevust, sest ees ootas "Isade ja poegade" tantsu trenn koos Pilleriinu segarühma meestega. Samal ajal meisterdasid tüdrukud endale ja oma tantsupartnerile abivalmite lapsevanemate juhendamisel sini-must-valget rinnaehet. Enne tee- ja multifilmiõhtut tegime veel ühe lühikese trenni ja oligi aeg end mõnusalt filmi vaatama sättida. Magamamineku ajaks oli ikka veel elevust märgata, aga uni saabus siiski peagi "Karupoeg Puhhi" lugusid unejutuks kuulates.

Öö möödus rahulikult ja peale hommikusööki olime valmis taas trenni tegema, et siis lõunaks saabuvatele lapsevanematele hästi esineda.

Laagrist kokkuvõtteid tehes mainisid lapsed, et kõige ägedamad tegevused meie laagris olid tantsimine ja ööbimine koolimajas. Pele väikest kontserti ja ühist tordisöömist oligi aeg laager lõppenuks lugeda. Aga minu kui juhendaja jaoks oli eriti rõõmustav see, et koolimajast lahkudes küsisid peaaegu kõik lapsed, et millal järgmine laager toimub.

Suur tänu laagri õnnestumisele kaasa aitamise eest: Tarmo Post, Janno Tintson, Tiivi Rüütel, Katri Kurg, Eve Sildnik, Anneli Lõoke, MTÜ Pilleriin segarahvatantsu rühma meestantsijad, ReMa Köök.

Kiitus tublidele tantsulastele Kurekella tantsurühmast!