6.c klassi külalised Riia Eesti Põhikoolist

13:55 26. veebruar 2014

20.-22.veebruarini võõrustas Valga Põhikooli 6.c klass Riia Eesti Põhikooli 6. klassi õpilasi.  Koos Riia õpilastega  olid Valgas ka nende kooli direktor Urve Aivare ning klassijuhataja ja läti keele õpetaja Silva  Cakle.

Läti laste päevad Valgas olid kiired ja põnevad. Valga  põhikooli direktor Tarmo Post tutvustas külalistele meie uut suurt koolimaja. Õpilased osalesid Eesti Vabariigi 96.sünnipäevale pühendatud aktustel ning esitasid seal külakostina kaasa toodud kaks eestikeelset laulu.

Nad said tunda veemõnusid meie ujulas, tutvuda Eesti tugevaima mehe Lauri Nämiga ning koostada koos meie kooli õpilastega eesti-inglise-läti sõnastikku. Sõnastik on praegugi avatud meie kooli 4. korrusel. Huvitavad olid muusikaõpetuse ja inglise keele tunnid., milles külalised viibisid. Tööõpetuse tunnis pani igaüks oma näpuosavuse proovile ja meisterdas toreda võtmehoidja. Väga põnev oli võimalus seebile vildikiht tekitada ja uutmoodi seep koju kaasa võtta.

Valga Muuseumis räägiti külalistele põnevaid lugusid sellest,  kuidas siinmail varem on elatud. Linnaekskursiooni järel käisid meie külalised poeski ning konkurentsitult kõige populaarsem ost oli Kellukese limonaad.

Õhtuti vaadati filme, tervitati TORE elevanti, tantsiti ja mängiti.  Riia Eesti Põhikooli ja Valga Põhikooli laste ühine klassiõhtu reede õhtul oli hoogne ja lõbus ning rõõmustas kõiki.

Kevadel on meie kooli 6.c klassi õpilased oodatud Riiga vastukülaskäigule. Aitäh kõigile, kes olid abiks külaliste vastuvõtmisel, koolimajas majutamisel ja nende aja sisustamisel! Suur tänu Triinu Ärile, kes lapsi toitlustas.