Ute Wohlrab Valga Põhikoolis

08:16 28. veebruar 2014

25. veebruaril toimus kohtumine sakslanna Ute Wohlrabiga, kes on sündinud Baierimaal, üles kasvanud Baden-Württembergis ja nüüdse elukohaga Eestis, Kuigatsis ja kes on kirjutanud imetoreda raamatu “Hannes und Hanna“. Raamat jutustab kahest peremeheta jäänud hobuse saatusest. Jutustus on haarav ja keelekasutus jõukohane ka meie vanemate klasside õpilastele.

Saime teada, miks raamatu tegevus toimub Eestis: ikka selleks, et inimesed erinevais paigus, kes Eestist midagi ei ole kuulnud, saaksid meie väikesest maast ja loodusest ja inimestest teada. Küsimusele, mis talle
endale Eestis meeldib, vastas pr. Ute, et siis me jääksime siia hilisõhtuni või veel kauemaks, et seda kõike üles lugeda jõuaks. Vestluse käigus selgus, mis loomad tal talus on, milliseid töid ta oma talus ise peab tegema jne. Kohtumisel saime teada, et seda raamatut loetakse paljudes maades ja koolides nii Saksamaal, Kanadas, Rootsis ja mujal. Proua Ute oli lastega rääkides vahetu, sõbralik, humoorikas, siiras ja päikseline. Kohtumisel selgus , et ta valdab ka väga hästi eesti keelt .5. klassi õpilastele meeldis, kui südamlikult ta rääkis Eestimaast ja Eesti loodusest.  Üritusest võtsid osa 5-9 kl. A ja B keele õppijad. Oleme väga tänulikud, et pr. Ute Wohlrab leidis oma tegevuste ja toimetuste vahelt aega meiega kohtuda ja on ka nõus edaspidi meid külastama. Südamlik tänu ka Valeria Potjavale 9a klassist, kes joonistas väga ilusa hobuste pildi meie külalisele kingituseks. Kellel on huvi lugeda raamatut „Hannes ja Hanna“ kas eesti või saksa keeles, võib pöörduda saksa keele õpetajate poole.