Foto: L-M. Kiiser
Pääsusilmad

Valga Põhikooli laulu- ja tantsupidu „Mina ka!“

12:53 06. juuni 2017

Valga Põhikooli käesoleva aasta laulu- ja tantsupidu oli inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna. Toetades ja innustades oma järelkasvu, tagame järjepideva ja rikkaliku kultuurielu ka tulevastele põlvedele.

Seetõttu sai peo planeerimisel ja lavastamisel kaasatud suuresti õpilasi mitte ainult esinejate, vaid korraldajate ja otsustajatena. Peamiseks kaaskorraldajaks oli arendus- ja noorsootööjuhile 8.e klassi õpilane, näiteringi DraamaLaama juhendaja Merili Treufeldt.

Lisaks Valga Põhikooli tublidele huviringidele ja klassidele esinesid peol Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse võimlejad ning neidude rahvatantsurühm Piiripealsed, MTÜ Pilleriin naisrühm ning Valga Gümnaasiumi ja Valgamaa Kutseõppekeskuse noorterühm Sikutajad. Hoolimata külmast ilmast järgnes kontserdile lühike simman rahvamuusikaansambli Helme Jauram saatel. Simmanit vedasid eest ehk pärimustantse tantsisid koos publikuga noorterühm Sikutajad, neiduderühm Piiripealsed ja Valga Gümnaasiumi rahvatantsu valikkursuse õpilased.

Lisaks tuntud autorite loomingule oli peol ka õpilaste ja noorte enda loomingut: näiteks 3.a klassi luulepõimik ja 8.e näiteringi vahetekstidena jutustatud lugu. 2. klasside sõutantsu autoriks oli meie kooli vilistlane Ly Joakit.

Suur tänu ja kummardus kõigile esinejatele, juhendajatele, korraldajatele ning muidugi vapratele pealtvaatajatele!

ESINEJAD

1. 5.a, 6.d ja 7.e flöödikoor / Siiri Põldsaar

2.   Mudilaskoor Sära , Poistekoor Maru  ja Lastekoor Kiired / Reet Laanoja, Siiri Põldsaar

3.   3.a klassi lauljad ja luuletajad / Ille Sõrmus, Siiri Põldsaar