Koolituspäev WAF Laulu- ja tantsukoolis

13:17 23. jaanuar 2018

18.01.2018. a osalesid Valga Gümnaasiumi ja Valga Põhikooli laulmise ja näitlemisega tegelevad õpilased motivatsioonikoolitusel Tallinna WAF Laulu- ja tantsukoolis.

Kõik algas sellest, et meile tuli Stuudiumisse kutse minna Tallinnasse reisile. Seal toimuv oli suur saladus ja tekitas palju põnevust. Me ei teadnud miks ja milleks läheme, aga anti vihje, et tegu on väga huvitava reisiga.

Peale uudist ei suutnud keegi meist seda päeva ära oodata. Reisi hommikul saime teada, et üks inimene kellega kokku saame on näitleja ja laulja Kristel Aaslaid - see lisas reisile veelgi vürtsi juurde ning kõik ootasid kohtumist suure põnevusega.

Meie grupp oli 30-ne liikmeline, millest 20 õpilast olid Valga Põhikoolist ja 10 Valga Gümnaasiumist. Kõik osalejad olid laulmise, näitlemise või tantsimisega tegelevad õpilased.

Kohale jõudes ei läinud me kohe sihtpunkti, vaid meid kiusati teadmatusega edasi ning läksime hoopis sööma. Söögikohta sisenes meie kooli vilistlane ja laulja Kethi Uibomägi ning kutsus pool grupist endaga kaasa. Olime kohe sõbraga esimestena ukse juures ja valmis minema.

Üllatusena läksime WAF Laulu- ja tantsukooli, kus meid võttis vastu Kadri Koppel, kelle artistinimi on tegelikult Maiken. Ta tutvustas WAF kooli ja näitas klassiruume, kus on salvestatud saatesarja „Su nägu kõlab tuttavalt“ proove. Lõpuks jaotati meid kaheks grupiks.

Meie grupp kohtus kõigepealt Kristel Aaslaid’iga, kes õpetas improviseerimist. Arendasime endas loovust ja kiiremini mõtlemist. Tegelikult lausa mõtlematult tegutsemist, sest nii tantsuliigutused kui näitlemine sündisid kohapeal ning see oli kohutavalt naljakas. Õppisime toredaid mänge, millest ühe õpetasime järgmisel päeval ka oma klassile selgeks.

Teine pool päevast möödus Maikeni käe all. Maiken demonstreeris meile nelja hääle tekitamise tüüpi. Saime võimaluse laulda oma kooli segaansambliga. Maikenile väga meeldis Valga Põhikooli ansambel ja ta aitas kujundada meie hääli vokaalselt põnevamaks. Õppisime, et lauldes on olulisim sisemise pinge tekitamine. Seda katsetades said teised ja meie ise ka palju nalja. Eraldi tegi Maiken tööd Teivi ja Caroliga. Umbes kümne minutiga oli muutus juba täiesti märgatav. Ma ei suuda siiamaani ära imestada, kuidas on see võimalik nii lühikese ajaga.

Kokkuvõttes oli päev korda läinud ja mitte keegi ei kahetsenud, et selle pakkumise vastu võttis. Oleme väga tänulikud Valga Põhikoolile, et meile selline võimalus anti! Laulmise ja näitlemise tuhinat saime kindlasti juurde.

Oma muljeid jagas 8.a klassi õpilane Timmu Viilup.