Uudised

Vastlapäev Valga Muuseumis

22:49 18. veebruar 2018
Vaatamisi: 770

Käisime klassiga Valga Muuseumis. Meile räägiti vastlapäevakommetest ja kuulasime rahvajuttu Vanapaganast. Meisterdasime paberist inimese, kelle saime muffinivormist kelgul tehismäest alla lasta. Kolm kõige kaugemale liuelnud kelgu omanikku said auhinnaks ilusa värviraamatu. Muuseumis olid üles pandud laste joonistatud pildid, mida me saime hinnata. Muuseumitund oli väga põnev ja huvitav.

Meribell Nael
3.a klass

Käisime klassiga muuseumis. Seal oli väga lõbus. Jõudsime kohale ja esimesena meisterdasime kelgutajat ja siis läksime vastlapäeva jutte kuulama. Pärast tegime võidu vastlaliugu, mina küll ei võitnud, aga lõbus oli ikka. Hiljem läksime pilte hindama. Igaüks sai kleepsu pildi juurde panna. Meie joonistasime klassiga ka pildid ja teema oli „Eesti 100“. Seal olid müügil mitmesugused asjad: vile, käpiknukud, sõrmenukud ja veel palju muud. Mulle meeldis kõige rohkem meisterdada. Seal oli tore.

Helis Horn
3.a klass

12.02 käisime klassiga Valga Muuseumis. Seal oli väga huvitav. Alguses tegime seal paberist väikseid mehikesi, kes muffniivormides istusid. Pärast räägiti Vanapaganast. Hiljem lasid mehikesed  mängult mäest alla. Minu oma oli esimene! Esimene, teine ja kolmas koht said värviraamatu.

Leviise Bogatšov
3.a klass