6. ja 7. juunil õpime praktiliselt

18:02 05. juuni 2018

6. ja 7. juunil toimuvad õpilasi arendavad projektipäevad, mis on mõeldud 5.-8. klasside õpilastele, kus juhendajateks on õpetajad ning kooli koostööpartnerid. Tavaliste koolitundide asemel toimub kahe päeva jooksul 40 töö- ja õpituba, mille vahel õpilased saavad ise valida. Nii tekib igale õpilasele isiklik tunniplaan ja igas õpitoas on koos eri vanuses õpilased.

Projektipäevad on ellu toodud sel põhjusel, et õpilased saaksid tegeleda teadmiste rakendamisega praktikasse, et saaksid tegeleda teemaga, mis neid huvitab. Nii ongi õpilastel endil võimalus valida erinevate õpitubade hulgast endale sobivaimad. Iga õpituba soodustab õpilaste õpiväljundite saavutamist ning erinevate üldpädevuste arendamist.

Projekt „Kurgisõbrad“

11:54 04. juuni 2018

Valga Põhikooli 4.d; 5.a; 8.e ja 8.d klass osalesid sel kevadel Räpina aianduskooli projektis „Kurgisõbrad“.

Tere, kevad 2018

09:39 23. mai 2018
Valga Põhikooli 1.c; 2.a; 4.d ja 5.d klassi õpilased osalesid projektis „Tere, kevad 2018“. Projekti eesmärgiks oli pakkuda veebipõhise õppe võimalust nooremale koolieale. Lähendada lapsi loodusele, tutvustada neile tavalisemaid taime- ja loomaliike, õpetada neid liike looduses
märkama, ära tundma ning jälgima; hoolima teistest elusolenditest ja ümbritsevast keskkonnast.

Eesti keele grupiga Kollase Kassi õpitoas

09:50 21. mai 2018

Käisime eesti keele grupiga Tartus Vanemuise teatris vaatamas etendust „ Lapsepõlvebänd “ ning peale etendust külastasime samas majas tegutsevat Kollase Kassi õpituba. Programm, millest meile õpitoas räägiti, kandis pealkirja „Lastele keelatud“. Seal tutvustati meile teatris kasutatavaid rekvisiite, mis peaksid näima vaatajatele kui tubakatooted, alkohol või relvad.

„Lapsepõlvebänd“

09:33 21. mai 2018

„Lapsepõlvebänd“ on Andres Noormetsa lastelaululavastus, mis esietendus 18. veebruaril 2017 Vanemuise suures majas.

Lavastus on kokku pandud näitlejate endi lugudest ja täiendatud erinevate lauludega. Esitatakse nii tuntud lastelaulule („Põdra maja“, „Konna kosjad“), kui ka mitmed maailma rokiklassikasse kuuluvaid laule, näiteks „We will rock you“, mis näidendis kannab pealkirja „Tordisööja“.

Küünlaümbriste ja patareide jaht

09:18 17. mai 2018

Sellel õppeaastal on küünlaümbriste jaht ja patareijaht lõppenud ning aukirjad anti 10. mail Tallinnas Coca-Cola Plazas kõige usinamatele
kogujatele üle.

Meie koolist olid auhinnagalale kutsutud kõik 8.e klassi õpilased, nende hulgas Margaret Peterson, kes oli 7.-12. klasside arvestuses parim küünlaümbriste koguja vabariigis. Tublisid kogujaid oli meie koolist lisaks nimetatud klassile veel õige mitu klassitäit lapsi: 1.b, 1.d, 2.a, 2.c, 3.b, 3.d, 4.d, 5.b ja 5.d. Karolina Laine 2.c klassist oli samuti Tallinnas auhinnagalal kui parim küünlaümbriste koguja 1.-6. klasside arvestuses Valga maakonnas. Kiitus kõigile!