Valga Põhikooli õpilane osaleb teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis

14:41 18. märts 2019

20. veebruaril esitati Valga Põhikoolist õpilaste teadustööde riiklikule konkursile 3.a klassi õpilase Kevin Petersoni robootikaprojekt “Joonistusmasin Spirograaf”. Projekt osutus valituks õpilaste 2019. a  teadusfestivalile. Kokku oli esitatud 42 taotlust, millest festivalile valiti välja 25.

Ülekooliline emakeelepäeva raadioetteütlus

10:15 12. märts 2019

Neljapäeval, 14. märtsil on emakeelepäev ja meie koolis tähistatakse seda juba 5. korda ülekoolilise raadioetteütluse kirjutamisega. Seekord on etteütluse teema pühendanud eesti keele aastale ja Valga Põhikooli sünnipäevale.

Maakondlik häälimisvõistlus "Spelling Bee" 4. ja 5. klasside õpilastele

14:21 07. märts 2019

7. märtsil toimus Puka Keskkoolis 4. ja 5. klasside õpilastele maakondlik häälimisvõistlus "Spelling Bee". Osales 27 õpilast.

Iga võitlusel osaleja pidi tähthaaval ütlema 15 sõna, millest kümme olid ettevalmistatud sõnade hulgast, viis aga võõrad. Iga õigesti häälitud sõna andis punkti, võrdsete punktide korral sai parema koha see, kes suutis sõnu kiiremini häälida.

Selgitati välja mõlema klassi kolm paremat.