Mälumängu "Öökull" 4. vooru tulemused ja vastused

10:31 15. märts 2018

Küsimuste ja vastustega saab tutvuda kui vajutada "Loe edasi"

Film "Seltsimees laps"

09:15 14. märts 2018

24. märtsil kell 16.00 esilinastub film "Seltsimees laps" Valga kinos Säde.

2016. aasta sügisel Võrus ja Valgas ning 2017. aasta kevadel Tallinnas osalesid selle filmi võtetel ka järgmised meie kooli õpilased:

Emakeelepäev meie koolis

22:15 12. märts 2018

Kolmapäeval, 14. märtsil on emakeelepäev ja meie koolis tähistatakse seda juba 4. korda ülekoolilise raadioetteütluse kirjutamisega. Etteütlus toimub 2. tunni alguses. Kõik 2. tunni aineõpetajad saavad hommikul õpetajate toast paberid, kuhu õpilased etteütluse teksti
kirjutavad: 1. klasside õpilased esimese lause, 4. klasside õpilased 4 esimest lauset jne. Õpetajad kirjutavad 10 lauset, sest just 10 lauset etteütluses ongi.
Meil on alati olnud igast lennust üks õpilane etteütlust  kirjutamas direktori kabinetis. Kuna on EV 100 aasta, siis seekord saab selle au osaliseks iga lennu 100. õpilane ja ka õpetaja.
Direktori kabinetti on oodatud:
Avigeja Dzjubak 1.a
Eldar Golikov 4.b
Mattias Jaansoo 5.d
Joonas Hunt 6. b
Mikk-Marken Jaanimets 7.c
Madis Voitk 8.e
Jessica Babitševa 9.b
õpetaja Maarika Tikk

Kohtumine kirjanik Aidi Vallikuga

13:16 12. märts 2018

7. märtsil kohtusid Valga Põhikoolis kirjanduslikul ristteel kirjanik Aidi Vallik ning 7. klasside õpilased. Teejuhiks meie kooli õpilased,
saatesõnadeks luuletused Aidi Valliku esimesest luulekogust "Ärge pange tähele", juhatasime kirjaniku kõigepealt tema noorusradadele. Aidi Valliku luuletusi lugesid Engel Valk, Kertu Taldrik ja Säsil Johanson.
Kohtumise peategelaseks kujunes aga hoopis 14-aastane Ann, kellega meie kooli seitsmendikud just tuttavaks on saanud.
Kirjanik rääkis ka oma tööst eesti keele õpetajana ning sellestki, et just oma õpilastelt sai ta kord inspiratsiooni raamatu "Kuidas elad,
Ann?" kirjutamiseks. Kuulda raamatu sünnilugu kirjanikult endalt - see on võimas mälestus! Aidi Vallik tõi Valka toreda uudise - valmis on
saanud raamatu "Kuidas elad, Ann?" uus trükk.

Valga Põhikooli algklasside lapsed jätkavad õppetööd Vabaduse tänava koolihoones ka uuel õppeaastal

07:24 10. märts 2018

Esialgsete plaanide kohaselt pidid peale selle kooliaasta lõppemist Valga Põhikooli algklasside õpilased Vabaduse tänava koolihoonest välja kolima, sest algama pidid ehitustööd. Nüüdseks on otsustatud, et Valga Põhikool saab veel 2018/2019. õppeaastal kasutada Vabaduse tänava õppehoonet.

Valga Keskraamatukogus toimus Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud isamaaliste ja loodusluuletuste esitamise konkurss

09:56 24. veebruar 2018

22. veebruaril toimus Valga Keskraamatukogus traditsiooniline isamaaliste ja loodusluuletuste esitamise konkurss. Valga Põhikoolist osales seitse õpilast väga kaunite luuletustega. Üks õpilast tõi kodukooli II-III koha ning kaks õpilast eripreemia.

Uudiste arhiiv