Eesti keele grupiga Kollase Kassi õpitoas

09:50 21. mai 2018

Käisime eesti keele grupiga Tartus Vanemuise teatris vaatamas etendust „ Lapsepõlvebänd “ ning peale etendust külastasime samas majas tegutsevat Kollase Kassi õpituba. Programm, millest meile õpitoas räägiti, kandis pealkirja „Lastele keelatud“. Seal tutvustati meile teatris kasutatavaid rekvisiite, mis peaksid näima vaatajatele kui tubakatooted, alkohol või relvad.

„Lapsepõlvebänd“

09:33 21. mai 2018

„Lapsepõlvebänd“ on Andres Noormetsa lastelaululavastus, mis esietendus 18. veebruaril 2017 Vanemuise suures majas.

Lavastus on kokku pandud näitlejate endi lugudest ja täiendatud erinevate lauludega. Esitatakse nii tuntud lastelaulule („Põdra maja“, „Konna kosjad“), kui ka mitmed maailma rokiklassikasse kuuluvaid laule, näiteks „We will rock you“, mis näidendis kannab pealkirja „Tordisööja“.

Küünlaümbriste ja patareide jaht

09:18 17. mai 2018

Sellel õppeaastal on küünlaümbriste jaht ja patareijaht lõppenud ning aukirjad anti 10. mail Tallinnas Coca-Cola Plazas kõige usinamatele
kogujatele üle.

Meie koolist olid auhinnagalale kutsutud kõik 8.e klassi õpilased, nende hulgas Margaret Peterson, kes oli 7.-12. klasside arvestuses parim küünlaümbriste koguja vabariigis. Tublisid kogujaid oli meie koolist lisaks nimetatud klassile veel õige mitu klassitäit lapsi: 1.b, 1.d, 2.a, 2.c, 3.b, 3.d, 4.d, 5.b ja 5.d. Karolina Laine 2.c klassist oli samuti Tallinnas auhinnagalal kui parim küünlaümbriste koguja 1.-6. klasside arvestuses Valga maakonnas. Kiitus kõigile!

Hans Eineri eestikeelsele koolile pühendatud III õpilaskonverents Valga Põhikoolis 17. mail

10:43 15. mai 2018

17. mail toimub Valga Põhikoolis juba kolmas Hans Einerile pühendatud õpilaskonverents. Selgi korral esinevad põnevate ettekannetega õpilased üle Valgamaa ning oodata on külalisi Elva vallast, Palupera Põhikoolist. Noori inspireerib AHHAA teaduskeskuse peaplanetarist-teadustoimeteja Üllar Kivila, kes muude tegemiste kõrval on väidelnud näiteks lameda maa teooria pooldajatega. Sel korral toimub parima ettekande valimine.

Valga Põhikooli õpilasesindus valis uue juhatuse

11:11 11. mai 2018

8. mail toimunud õpilasesinduse üldkoosolekul toimusid uue juhatuse valimised, kus juhatusse valiti viis liiget.

Uueks presidendiks sai Hanna-Liisa Nõgel 7.a ja asepresidendiks Grete Laine 6.a klassist.

Õppetöö korraldusest uuel õppeaastal

14:24 08. mai 2018

Valga Põhikooli hoolekogu ettepanekul ja kooskõlastatult Valga vallavalitsusega toimub õppetöö 2018/2019. õppeaastal järgmiselt:

• 1. ja 3. klass õpivad Vabaduse 13 koolimajas ning
  • 2. ja 4.-9. klass õpivad Kungla 16 majas.