Valga Põhikooli õpilased osalesid liikumiskampaanias

08:40 19. veebruar 2018

Eesti Vabariik saab 100 aastaseks. Selleks kutsuti üles kõiki õpilasi osalema liikumiskampaanias, mille käigus kanti Eesti hümni sõnad GPSi abil maakaardile. http://gpskunst.ee/eesti/

Vastlapäev Valga Muuseumis

22:49 18. veebruar 2018

Käisime klassiga Valga Muuseumis. Meile räägiti vastlapäevakommetest ja kuulasime rahvajuttu Vanapaganast. Meisterdasime paberist inimese, kelle saime muffinivormist kelgul tehismäest alla lasta. Kolm kõige kaugemale liuelnud kelgu omanikku said auhinnaks ilusa värviraamatu. Muuseumis olid üles pandud laste joonistatud pildid, mida me saime hinnata. Muuseumitund oli väga põnev ja huvitav.

Meribell Nael
3.a klass

Raamatukogutunnis Valga Keskraamatukogus

22:44 18. veebruar 2018

Me käisime klassiga Valga linna raamatukogus. Sellel aastal on Eesti kirjanik Eno Raual üheksakümnes sünniaastapäev. Seoses sellega räägiti meile Eno Raua elulugu ja loeti ette tema raamatut „Kilplased“. Samuti oli meil võimalus meisterdada Sipsikut. Sipsik on Eno Raua raamatutegelane. Raamatukogus oli väga huvitav.

Bert Matteo Laas
3.a klass

Luulekonkurss "Toredad sõnasepad"

13:25 16. veebruar 2018
Luule, see ei tule tuulest
ega kuku käisest ka...
Ära sunni, ära keela -
kõik see oleks asjata.

Luule, see on leekiv tõde,
veri sinu südamest,
seda p e a d sa ilmutama,
hoolimata enesest.

Aitäh, Kaisa Aab ja Erika Rääk 9.a klassist, Merili Treufeldt ja Laura Liis Viljat 9.e klassist ning Annabell Rääk 2.a klassist luulekonkursil
"Toredad sõnasepad" osalemise eest!

Sõbrapäeval selgusid Valga Põhikooli parimad ingliskeelsete ristsõnade lahendajad 4. klasside õpilaste hulgas

10:14 16. veebruar 2018
I koht Nele Rebane 4.c klass
II koht Patrick Kallas 4.a klass
III koht Marten Kukumägi 4.c klass
4.-5. koht Ken Mets 4.b klass
4.-5. koht Melani Melnik 4.c klass
6. koht Heleriin Kuus 4.d klass

Suur tänu kõikidele osavõtjatele!

4.d klass liitus projektiga “Linnusõbrad 2018”

09:16 15. veebruar 2018

Viie kuu jooksul täidame meile antud ülesandeid. Projekti käigus jagatakse vaheauhindu, konkursi võitja selgub aprillis ja teda ootab suur preemia.

Novembris ehitasid poisid koos linnumaja, mille meisterdamine õp. Toomase juhendamisel oli tõeliselt huvitav ja kaasakiskuv.

Sahtlist lavale tuleb taas

11:02 14. veebruar 2018