9.b klassi õpilane Mikk Metsar heiskas Pika Hermanni torni lipu

09:10 12. veebruar 2018

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred. Pühapäeval, 11.02 kell 8.08 heiskasid lipu Kaisa Kerge Kodutütarde Valgamaa ringkonnast ja meie kooli 9.b klassi õpilane Mikk Metsar Noorte Kotkaste Valgamaa malevast.

Rahvusvaheline turvalise Interneti päev Valga Põhikoolis

09:31 06. veebruar 2018

Hea õpilane ja lapsevanem!

6. veebruaril 2018 tähistatakse rahvusvahelist turvalise Interneti päeva. Soovime, et meie kooli lapsed ja lapsevanemad saaksid osa võtta turvalise Interneti päevast ning oleksid arvuti ja nutivahendite kasutamisel veelgi oskuslikumad ja teadlikumad. Selleks korraldame veebruaris klassijuhatajatunde teemal „Turvaline Internet“ ja koostame plakateid „Kuidas käituda sotsiaalvõrgustikus“ ning „Internetiohutuse reeglid“. Pöörame tähelepanu sellele, et igast internetikasutajast sõltub, milline on Interneti sisu. Suheldes viisakalt ja õigusi austavalt, panustame sellesse, et Internet oleks meeldiv ja turvaline keskkond.

Hull Teadlane käis külas Valga Põhikooli 2.a ja 2. b klassil

09:44 05. veebruar 2018

Reedel, 02.veebruaril kohtusime koolis Hullu Teadlasega. Ta selgitas meile, kui vähe on tegelikult maailmas joogivett võrreldes kogu vee hulgaga maailmas. Õpilaste silme all tegi Hull teadlane läbi mitu väga põnevat katset vee omaduste tutvustamiseks.

Aabitsapidu

11:52 29. jaanuar 2018

24.jaanuari jätsid 1. klasside õpilased hüvasti aabitsaga. Esimesel koolipäeval kingitud kõige esimene õpik - aabits - on kaanest kaaneni selgeks õpitud. Tähed on selged, aga kirjutamist peab veel harjutama.
Peo jooksul lauldi „Tähestikulaulu“, tuletati meelde mõistatusi. Igast klassis luges üks õpilane aabitsat ette lõigu ja teised pidid arvama ära selle jutu pealkirja. Palju elevust tekitas tähtedest sõnade moodustamine. Tore oli ka ühiselt laulumänge mängida.

Armas aabits on nüüd kodus riiulil ning õppimist jätkatakse uuest eesti keele õpikust.

“Luuleprõmm”

09:36 24. jaanuar 2018

Neljapäeval, 18.jaanuaril toimus Valgas omaloominguliste luuletuste võistlus „Luuleprõmm“. „ Luuleprõmm“ (inglise keeles poetry slam) sai alguse 1984. aastal Chicagos. Nüüdseks on see levinud üle kogu maailma ja toimuvad isegi riikidevahelised võistlused.

Koolituspäev WAF Laulu- ja tantsukoolis

13:17 23. jaanuar 2018

18.01.2018. a osalesid Valga Gümnaasiumi ja Valga Põhikooli laulmise ja näitlemisega tegelevad õpilased motivatsioonikoolitusel Tallinna WAF Laulu- ja tantsukoolis.

Kõik algas sellest, et meile tuli Stuudiumisse kutse minna Tallinnasse reisile. Seal toimuv oli suur saladus ja tekitas palju põnevust. Me ei teadnud miks ja milleks läheme, aga anti vihje, et tegu on väga huvitava reisiga.

"Öökulli" 3. vooru teemad

10:03 22. jaanuar 2018

"Öökulli" 3. vooru teemad:
1. Eesti pealinnad
2. EV 100 seotud toidud
3. Eesti loodusrekordid
4. Eesti merevägi

Mäng 6. veebruaril kell 10.45 aulas.

22.12.2017 11:54

Minu sõit Lottemaale