Linnusõbrad 2018

12:22 16. aprill 2018
Balsnack kuulutas sügisel välja toreda ja paljude ülesannete täitmist nõudva konkursi, milles osalesid koolide, klubide ja huviringide õpilased üle Eesti. Meie koolist võtsid sellest projektist  osa 4.d klass ja 2.e klass.
Talve vältel lahendati erinevaid ülesandeid, mis koondasid tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ning nende eest hoolitsemisele.

4.d klassi õpilased pääsesid luuletuste kirjutamisega finaali. Finaal toimus 13.04.2018, kus kohtunikeks olid linnud.
Linnud valisid Eesti kõige linnusõbralikumaks klassiks Valga Põhikooli 4.d klassi, kes võitis 1000€ suuruse preemia!

Projektiga saad tutvuda siin: http://linnutoit.ee/linnusobrad-2018/
Palju õnne võitjatele!

Vendade Liivide luulekonkurss

00:00 12. aprill 2018
Kolmapäeval, 4. aprillil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses XXX Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud koolinoorte etlusvõistluse Valgamaa voor. Meie kooli esindas seal 6.d klassi õpilane Lisette Lee. Ta esitas Juhan Liivi luuletuse „Aeg“ ning katkendi Tõnu Õppepalu raamatust „Mandala“. Juhendajaks õpetaja Ene Sõstar.

Valga Põhikooli õpilased Kooliteatrite Festivali Valgamaa voorus

10:48 26. märts 2018
23. märtsil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Kooliteatrite Festivali 2018 Valgamaa voor, kus olid esindatud ka meie õpilased neljas erinevas etenduses.

Valga Põhikooli õpilased osalesid filmi "Seltsimees laps" võtetel

09:15 23. märts 2018

Valga Põhikooli 18 õpilasel ja 3 õpetajal avanes 2016. aasta sügisel ja 2017. aasta kevadel erakordne võimalus osaleda filmi "Seltsimees laps" võtetel. Tänutäheks kingiti õpilastele kinopilet filmiseansile Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.
Suur tänu selle filmi tegijatele põneva kogemuse  eest! Kutsume teid kõiki kinno seda filmi vaatama!

Rahatarkuse tund

20:34 21. märts 2018

9. klasside õpilastele andis rahatarkuse tunni AS SEB Pank Tootearenduse grupi arendusjuht Maire Romanova. Noortele räägiti sellest, et alati on hea koostada eelarve, et oleks aru saada, kust tulevad sissetulekud ja kuhu lähevad väljaminekud. Tutvustati noortele suunatud
küsitluse tulemusi. Noorte sooviks on saada kohe 1600 € palka, tegelikkuses on see summa aga 800 €. 1/3 töökohtadest kaovad iga 10 aasta tagant, sest osa töid võtavad üle robotid.

6 aastat „Sahtlist lavale“

10:23 19. märts 2018

Kaunil emakeelepäeval, 14. märtsil toimus kuuendat korda Valga Põhikoolis näidendikonkurss „Sahtlist lavale“. Rõõm oli suur, sest taas võis näha, kui palju tublisid teatrihuvilisi noori meie koolis õpib. Ühtekokku oli võimalik vaadata kaheksat näidendit, millest üks oli külalisetendus.

Ülekooliline raadioetteütlus 14. märts 2018

08:51 16. märts 2018

Lisame kodulehele raadioetteütluse teksti kõigile tutvumiseks. Kokku oli etteütluses 10 lauset. Teksti õiget kirjapilti saate kontrollida siit:

14.03.2018 09:15

Film "Seltsimees laps"