Uudised 2020/2021

Meie kooli malering osales Eesti koolide võistkondlikel meistrivõistlustel

12:18 16. aprill 2021

14.-16. aprillil toimusid veebis Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales 2021, kus osalesid ka meie maleringi õpilased juhendaja Sivert Raide (8.b) eestvedamisel. 

Meie jaoks oli tegemist esimese sellise võistlusega ning kuigi finaali ei pääsetud, olid mängijad 1.-4. klasside hulgas saavutatud 9. koha ja 5.-9. klasside hulgas 11. kohaga rahul. 

Munapühade fotokonkursi tulemused

15:06 09. aprill 2021

Munapühade fotokonkursile laekus 183 fotot ning galerii oli kirju nagu üks keskmine pühademuna. Tänaseks on publik ja žürii oma valiku teinud ning tulemused on teie ees.

Aga enne veel suur tänu kõigile osalejatele nende vahvate piltide ja ideede eest! Lisaks siiras tänu žüriile, kes kõik need pildid läbi vaatas ja selle raske valiku tegid: Hannely Luik Stogov (koolijuht); Asta Tammeorg (kunstiõpetuse õpetaja); Margi Vähi (kunstiõpetuse õpetaja); Toomas Duvin (töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja) ning Lisette Lee (õpilane ja tordifotode konkursi edukaim osaleja).

Valgamaa noorte ettevõtluskonkursi "Nupp nokib" 2021 võitja on MF NOBE

13:47 09. aprill 2021

9. aprilli hommikul toimus veebi vahendusel Valgamaa ettevõtluskonkursi "Nupp nokib" finaalvõistlus, kus põhikooli kategoorias saavutas I koha meie kooli minifirma NOBE. Firma tegeleb taaskasutusmaterjalidest kalamehemütside tootmisega ning firmasse kuuluvad Sireli Sildnik (9.a), Helena Pihlak (9.a) ja Kadri Rätsepp (Hargla Kool), juhendaja Maria Sikk. 

Valga Põhikool pärjati aktiivsusvõistlusel WeMuuv Eesti Aktiivseima Kooli tiitliga
 

15:16 07. aprill 2021

8.-31. märtsil toimus üle-eestiline koolidevaheline kehalise aktiivsuse mõõduvõtt, kus liikumisrakenduse YuMuuv abil selgusid edukamad liikujad. Meie koolist osales aktiivselt kokku 15 inimest, kelle ülesanne oli iga päev koguda samme, intensiivsusminuteid ning kulutada kaloreid. Võistluse tulemusi mõõdeti läbi YuMuuv äpi, mis võtab aktiivsusandmed kokku ning paneb need võrreldavuse vormi. YuMuuv on teaduspõhine kehalise aktiivsuse edendamise platvorm kogukondadele, kes soovivad tõsta terviseteadlikkust.

Loovtöö kuldnokkadest jõudis linnuhuviliste teabelehte

12:52 05. aprill 2021

Valga Põhikooli vilistlase  Markko Gerassimovi 8. klassi loovtöö kuldnokkadest on jälle aktuaalne.
2021. aasta lind on kuldnokk ja seetõttu ilmus Markko loovtöö linnuhuvilistele mõeldud teabelehes Tiirutaja.  Teabelehte on väga põnev lugeda, aga eriti huvitavad on leheküljed 8 ja 9, kus on Markko kirjutatud artikkel. Markko õpib praegu Valga Gümnaasiumi 10. klassis  ning  jätkab kuldnokkade vaatlusi juba kolmandat kevadet.