Uudised 2021/2022

Meie kooli õpilased osalesid autismipäeval "Muusika looduses ja värvides"

12:23 27. aprill 2022

Kolmapäeval, 20.aprillil toimus Valga Jaanikese Koolis autismipäev "Muusika looduses ja värvides". Tunnetuslikul päeval osales 3.i klass. Ette oli valmistatud 5 tegevusjaama, mida läbisime koos Jaanikese kooli õpetaja Mareti ja tema õpilastega.

Esimeses tegevusjaamas tunnetasime erinevaid materjale kompimismeele abil. Teises maalisime elava muusika saatel, väljendades paberil muusika mõju. Lõhna keskuses tajusime lõhnu ning mõistatasime, mis lõhnaga on tegemist. Helide kuulamise keskuses arvasime ära, mis või kes sellist heli tekitab. Viimase keskuse nimi oli vabastav tantsimine. Selles saime tantsida vabalt, et keha saaks pingetest vabaneda ning suureneks rõõmutunne.

Päev oli tore ja meeldis lastele väga. Lisaks vahvatele tegevustele kohtusime ka oma vana klassikaaslase ning endise muusikaõpetajaga, keda üllatasime laulu "Virulaste tants" esitusega.

Aitäh Jaanikese Kooli meeskonnale põneva päeva korraldamise eest.

Jaanika Joosu, 3.i klassi õpetaja