Uudised 2019/2020

Üle-eestiline õpilaste keskkonnaalaste uurimistööde konkurss

14:02 11. mai 2020
Vaatamisi:

Alates 2009. aastast korraldab konkurssi Tartu Keskkonnahariduse Keskus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
Tänavu kvalifitseerus konkursile 45 uurimust. Retsensentide hinnangute põhjal said veebikonverentsil oma töid esitleda 11 parima põhikooliastme töö autorid.
Retsensentide ja žürii hinnangute põhjal saavutas 9.d õpilane Markko Gerassimovi töö „Veebikaameraga pesakast kuldnokkade pesitsuse uurimiseks“ kolmanda koha.

Tagasiside tööle oli väga positiivne. Markko Gerassimovi loovtöö, mis hõlmas kaamera paigutamiseks sobiliku pesakasti kavandamist, ehitamist ja ülespandud pesakastis kuldnokkade käitumise jälgimist, oli hoolikalt plaanitud ja põhjalikult läbi viidud. Aialindude tegevuse jälgimine on paljude loodushuvilistele esimeseks sammuks, ise kaamera üles sättimine näitab aga erilist pühendumust. Kui kokku saavad loodus ja tehnika, siis tuleb sellest hea tulemus.

Uurimistöö juhendajad Kersti Piir ja Valdo Gerassimov