Uudised 2019/2020

Näitemängukonkurss „Maskid ette!“

17:48 25. mai 2020
Vaatamisi:

12. märtsil toimus Valga Põhikoolis näitemängukonkurss „Maskid  ette!“. Ürituse käigus astus lavalaudadele üle kaheksakümne noore näitleja. Neid abistasid nõu ja jõuga kuus toredat juhendajat: Siiri Põldsaar, Kersti Piir, Eve-Mall Kirt, Maria Sikk, Kaidar Kängsepp, Maimu Vismann.
Žürii kuulusid kooli juhtkonnaliige, õpilasomavalitsuse liige, TORE liikumise esindaja ning eesti keele ja ajaloo töörühma esindaja.

Parimaks lavastuseks valiti 5.a klassi näitemäng „Isevärki koolitund“, juhendaja Kersti Piir.
Parim meesnäitleja oli 4.c klassi „Virtuaaljõuluõhtu“ näitemängust Miisu osatäitja.
Parimaks naisnäitlejaks valiti 4.c klassi näitemängust Sorri osatäitja.
Suurim üllataja oli 5.b klassi õpilane, kes täitis Naerise rolli.
Kõige põnevam tegelane oli 4.c õpilane, kes täitis Jänese/Naerise rolli.
Publikut naerutas kõige koomilisem tegelane Prükkar 6.a klassi näidendist „Kliimakonverents“.
Parimad kõrvalosatäitjad olid kaks  9.b klassi õpilast päikeselistes rollides.
Parim ümberkehastuja oli Kersti Kivipealne 6.a klassist, kes suutis näidendis „Kliimakonverents“ olla kord loodusaktivist, siis jälle oma seisukohta muuta.
Suur aitäh kõigile esinejatele, juhendajatele, žüriile, publikule ja ürituse toetajatele Valga Põhikool ja teater Ugala.

Kohtumiseni juba järgmisel konkursil  „Maskid  ette!“, mis toimub 2021. aasta teatrikuul.