Koolimajale kerkib uus korrus

Valga põhikooli hoone keskosa administratiivsele korpusele ehitatakse juurde kolmas korrus, kuhu tulevad klassitoad ja abiruumid.

Loe pikemalt: https://lounapostimees.postimees.ee/4508987/koolimajale-kerkib-uus-korrus

Valga mudilased jätkavad õppetööd samas koolimajas

Esialgsete plaanide kohaselt pidid Valga põhikooli õpilased pärast selle kooliaasta lõppemist peatselt algavate ehitustööde tõttu Vabaduse tänava koolihoonest välja kolima. Nüüd on Valga valla kodulehe andmetel otsustatud, et kool saab veel ka 2018/2019. õppeaastal koolimaja kasutada.

Selgusid Valgamaa tublimad noored joonistajad

Žürii ja rahva arvamuse tulemusena selgitati välja Valgamaa laste joonistusvõistluse 12 parimat tööd. Tublimatele anti meened üle neljapäeval Valga muuseumis.

Valgamaa noored heiskasid Pika Hermanni torni lipu

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred. Täna kell 8.08 heiskasid lipu Kaisa Kerge Kodutütarde Valgamaa ringkonnast ja Mikk Metsar Noorte Kotkaste Valgamaa malevast, andis Kaitseliit teada.

Loe pikemalt Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Muuseumis saab uudistada ja hinnata Valgamaa laste joonistusi

Teisipäeval avati Valga muuseumis pidulikult maakonna laste joonistuste näitus, mis pühendatud Eesti Vabariigi 100 aasta juubelile. Vaatamiseks ja hindamiseks on muuseumi saali üles riputatud 101 joonistust.

Koolid otsivad abiõpetajaid

Õpetajal oleks lihtsam, kui tal oleks kõrval abiõpetaja, lisaks on muidki ressursse, mida saaks praegusest paremini ära kasutada, leiavad Tallinna Konstantin Pätsi vabaõhukooli direktor Erle Põiklik ja õppejuht Ülle Teltvei. Nad räägivad tööst erivajadustega lastega ning sellest, kuidas riigikoolina käiakse eriti keeruliste juhtumite puhul teisi koole nõustamas.

Loe pikemalt Õpetajate Lehe veebiväljaandest.

Maiken ja Kristel Aaslaid juhendasid Valga lapsi

13:03 31. jaanuar 2018

Valga kooliõpilased, kes tegelevad aktiivselt laulmise, näitlemise ja tantsuga, külastasid hiljuti pealinnas tegutsevat WAF laulukooli.

Linnud saavad Eesti Vabariigi juubeliks endale uued pesakastid

Kaheksa Valgamaa kooli löövad usinasti kaasa, et vabariigi juubeliaasta kevadeks saaks valmis suur hulk lindude pesakaste.

Loe pikemalt Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Valga Põhikoolis algas Ukraina nädal

11:09 12. detsember 2017

Sel nädalal teevad Valga põhikooli õpilased tutvust Ukraina ajaloo, kultuuri ja kommetega – käimas on Ukraina nädal. Kooli sööklas pakutakse rahvustoite ning kooli aulas ja teisel korrusel on üleval teemakohased näitused.

Kingilaat pani Valga Põhikooli kihama

11:05 08. detsember 2017
Valga põhikoolis peeti reedel kingilaata, mis täitis kooli koridori ja saali eri vanuses kauplejatega.
Koolis olid oma tooteid müümas nii ettevõtted kui õpilasfirmad ja esindusega kohal muudki organisatsioonid. Kõige väiksematele oli avatud lastetuba.

Vaata galeriid Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Valgamaa õpetajad säravad auhinnagalal Pärnus

11:20 06. oktoober 2017

Laupäeval toimub Pärnu kontserdimajas üleriigiline aasta õpetaja auhinnagala «Eestimaa õpib ja tänab».

Loe pikemalt Lõuna-Eesti Postimehe veebiväljaandest.

Õpetajad räägivad omast kogemusest: eesti laste teadmised rahast on väga kehvad

11:25 04. oktoober 2017

TFBanki laenukool võttis ühendust kolme Eesti erinevast koolist õpetajaga ning uurisime neilt, millised on laste teadmised rahast. Selleks inspireeris neid lastele rahatarkust õpetav ja peagi ilmuv raamat «Tom õpib rahamängu».

Loe pikemalt Postimehe veebiväljaandest.