Liikuma Kutsuv Kool
HARNO
ProgeTiiger
Sport Koolis
Code Week organiser
Ettevõtlik kool
KiVa
EL sotsiaalfond
Hea kooli rajaleidja

Konkursid/võistlused 2021/2022

Osalemine Vabariigi Presidendi kirja- ja mõttetalgudel

14:12 25. mai 2022

Valga Põhikooli 4.a klassi õpilane Karl Gustav Tannenberg ja 8.b kl õpilane Anette Roop osalesid Vabariigi Presidendi kirja- ja mõttetalgudel "Millist Eestit me siis tahame?" ning on kutsutud presidendi kantselei roosiaeda tänuvastuvõtule.  

Juhendajad õp Ille Sõrmus ja õp Ulvi Karu

Mesilaste päeva luulevõistlus

06:58 23. mai 2022

20. mail tähistatakse rahvusvahelist mesilaste päeva. Selle päeva puhul korraldas meepealinna Karksi-Nuia kultuurikeskus juba teist aastat järjest 1.-12. klassi õpilastele omaloominguliste meeteemaliste luuletuste võistluse.

Luulevõistlusele saatis oma töid 392 last, kokku 410 luuletust. 71 osalenud kooli seast oli Valga Põhikool kolme kõige aktiivsema kooli hulgas. Meie koolist saatis võistlusele oma tööd 31 õpilast.

Osalemine Räpina aianduskooli taimeprojektis “Maitsetaimedega sõbraks!”

08:11 18. mai 2022

Valga Põhikooli 4.d klass ja 9.d klass osalesid kevadel Räpina aianduskooli taimeprojektis “Maitsetaimedega sõbraks!”. Katse käigus kasvatati, paljundati ja hooldati sidrunmelissi ja piparmündi taimi. Uuriti taime ehitust ning tehti taimedest pistikuid.

Projekti käigus korraldati ka joonistusvõistlus "Sidrunimeliss ja piparmünt", kus Valga Põhikooli õpilane Anita Umanets 4.d klassist saavutas koolide arvestuses II koha.

Palju õnne!

Tänukirjad 4.b klassi õpilastele videokonkursil „Kiusamise ennetamine on just praegusel ajal väga oluline, sest…“ osalemise eest

08:01 18. mai 2022

4.b klassi õpilased Eline Perejev, Versalija Malbe, Kätri Lass, Margaret Armulik, Getter Roop, Marjana Parmenenkova, Rosanna Heleri Grencštein ja Kai Heleen Kazalova osalesid SA Kiusamisvaba Kool ÜRO kiusamisvastasele päevale pühendatud videokonkursil.

Tagasiside õpilastele: „Video, mille oma koolikaaslastega tegid, oli väga siiras ja aus. Rääkisid selgelt ja arusaadavalt oma murest selle kohta, kuidas Valgas on probleem sellega, et kiusatakse nooremaid. Aitäh, et jagasite oma mõtteid meie konkursile! Oled andnud väga olulise panuse kiusamise ennetamisse ja tõkestamisse Eesti koolides!“

Prima Vista kirjandusfestival

07:31 16. mai 2022

Valga Põhikooli 4.d klassi õpilased osalesid Prima Vista kirjandusfestivali "Kõige imelikuma luuletuse" võistlusel. 

Žürii hindas Ruslan Harini, Markus Männiste ja Elis Roosiku võistlustöid kõrgelt ning nad olid kutsutud koos vanematega Prima Vista kirjandusfestivali lõputseremooniale, mis toimus Tartu Ülikooli raamatukogus 14.05.2022.

Võidutöid esitlesid näitlejad Maarja Johanna Mägi, Ken Rüütel ja Kaarel Pogga. Maikuus ilmuvad õpilaste luuletused ajakirjades Täheke ja Värske Rõhk.