Uudised 2020/2021

Eelkooli laste ja lapsevanemate koolipäev 7. juunil kell 11.00-13.00

18:05 18. mai 2021

Lapsed lähevad koos oma õpetajatega esimesse koolitundi ja tutvuvad koolimajaga.

PÄEVAKAVA LAPSEVANEMATELE:

1. Koolijuhi tervitussõnad
2. Koolielu lühitutvustus
3. Lapsevanematele vajaliku kooli dokumentatsiooni põgus tutvustamine
4. Tugikeskuse meeskonna ja tegevuse tutvustamine
5. Ülevaade 1. klassis vajaminevatest õppevahenditest
6. Elektroonilise päeviku keskkonna tutvustamine
7. Esimeste klasside õpilasi puudutava projekti „Sport Koolis“ tutvustamine
8. Teie ootuste kuulamine ning kooli ootuste tutvustamine meie koostööks
9. Ringkäik koolimajas ja kooli sööklas

Lõppes Valga valla koolide digiturvalisuse ja infootsingu viktoriin

08:37 11. mai 2021

Juba teist aastat järjest korraldas Valga Põhikool turvalise interneti päeva raames Valga valla koolide vahel veebipõhise digiturvalisuse ja infootsingu viktoriini. Viktoriin oli mõeldud 6.-9. klasside õpilastele ja koosnes kahest voorust.
Sellel õppeaastal  võtsid viktoriinist osa 124 võistkonda järgmistest koolidest: Valga Priimetsa Kool, Lüllemäe Põhikool, Tsirguliina Kool ja Valga Põhikool. Viktoriini II vooru pääsesid parimad 25 võistkonda.
Kehtivate piirangute tõttu ei saanud õpilased lahendada II vooru ülesandeid koolis rühmatööna, kuid oli pakutud võimalus testi sooritamiseks individuaalselt.
Viktoriini auhinnalisi kohti jagasid omavahel õpilased Valga Põhikoolist ning Lüllemäe Põhikoolist.

Meie õpilaste aktiivne osalemine RMK metsaviktoriinil tõi koolile I koha

16:58 06. mai 2021

Sel aastal toimus kahekümnendat korda RMK metsaviktoriin. Küsimustele vastasid õpilased 1052 klassist, kokku 265 koolist üle Eesti. Valga Põhikoolist osalesid viktoriinis 2.c, 3.d, 5.a, 7.a, 7.b ja 8.d klasside õpilased.

7.a klassi õpilased leidsid kõik õiged vastused üles ja saavutasid 5.-9. klasside arvestuses 1. koha. Õpilasi juhendas klassijuhataja Külli Kukk. 5.a klass saavutas 36. koha, juhendajaks Ene Sõstar; 8.d klassi tulemuseks 62. koht, juhendajaks Tiivi Rüütel; 7.b klassi tulemuseks 71. koht, juhendajateks klassijuhataja Jane Koemets ja õpetaja Tiivi Rüütel;  2.c klassi tulemuseks 78, koht, juhendajaks klassijuhataja Tiina Lillemets; 3. d klassi tulemuseks 127. koht, juhendajaks klassijuhataja Kairi Voode.

Eesti parim minifirma 2021 on Valga Põhikoolis tegutsev MF NOBE

15:51 06. mai 2021

Täna, 6. mail kuulutati Eesti parima minifirma 2021 virtuaalsel galal välja auhinnalised kohad ning I koha saavutas minifirma NOBE, mida veavad eest Sireli Sildnik (9.a) ja Helena Pihlak (9.a). Minifirma loomise juures oli  õppeaasta alguses ka  Hargla Kooli õpilane Kadri Rätsepp. Minifirmat juhendab meie kooli ettevõtlusringi juhendaja Maria Sikk ning tüdrukute mentoriteks on lapsevanemad Katri Kurg ja Eve Sildnik.

Minifirma pakub safarimütse ehk loodussõbralikku, praktilist, kuid samas moodsat ning omanäolist kaitset ilmastikuolude eest. Nobedad õmblejad ei valmista täpselt samasuguseid tooteid ning isegi kui kangas on sama, siis selle paigutamine ja mustrite kokkuviimine on alati hetkelooming, mis on kordumatu.

Meie kooli malering osales Eesti koolide võistkondlikel meistrivõistlustel

12:18 16. aprill 2021

14.-16. aprillil toimusid veebis Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales 2021, kus osalesid ka meie maleringi õpilased juhendaja Sivert Raide (8.b) eestvedamisel.

Meie jaoks oli tegemist esimese sellise võistlusega ning kuigi finaali ei pääsetud, olid mängijad 1.-4. klasside hulgas saavutatud 9. koha ja 5.-9. klasside hulgas 11. kohaga rahul.