Uudised 2021/2022

Valgamaa Kooliteatrite festival 2022

07:58 19. aprill 2022

12. aprillil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa Kooliteatrite festival.
Festivali täitis 14 etendust Valga, Tõrva, Tsirguliina ja Nõuni näitetruppide esituses. Meie kool osales festivalil viie etendusega ning tublidele noortele näitlejatele jagus hulgaliselt tunnustust.

Algklasside vanuseastme laureaadi tiitli ning pääsme vabariiklikule konkursile pälvis Valga Põhikooli 2.c klass Manivald Kesamaa värssjutustusega „Kuidas mesikäpp meistriks sai“. Lavastajad Siiri Põldsaar ja Virve Sinisalu.
Põhikooli vanuseastme 2. kohaga tunnustati Valga Põhikooli näiteringi Eha Kaljula näitemänguga „Kaasaegne Punamütsike“. Juhendaja Kaidar Kängsepp.
Näitlejapreemiaga tunnustati Herman Rogenbaum’i inimsööja rolli eest Valga Põhikooli draamaringi näitemängus „Õnnelik lõpp“.
Eripreemia pälvis Valga Põhikooli draamaringi näitemäng "Õnnelik lõpp" lavakujunduse, kostüümide ja rekvisiitide eest. Lavastaja Siiri Põldsaar.
Näitlejapreemia anti Laura Kasesalu’le hundi rolli eest näitemängus „Kaasaegne Punamütsike“.
Festivali parim naisnäitleja tiitliga pärjati Delisa Kõiv’u Delisa Kõiv Ardo rolli eest Valga Põhikooli 6. c klassi näitemängus „Uuele on vaja õpetust“, Mihkli rolli eest Valga Põhikooli draamaringi näitemängus „Ühe pere jõulud“ ning Täpikese rolli eest näitemängus „Õnnelik lõpp“.