Stuudium ja E-postkast

Google Workspace
Stuudium

Kooli Facebook

Kooli Facebook

Uudised 2023/2024

KiVa plakatikonkurss 2023 võitjad

18:22 30. november 2023

30.11.23 selgusid KiVa plakatikonkurss 2023 võitjad.

Kokku esitati konkursile 168 KiVa-teemalist plakatit. Joonistati üksi, koos sõbra, ema, õe või vennaga, kogunisti kogu klassiga. Raske oli välja valida need 14 plakatit, millest kokku panna uus KiVa kalender, sest vahvaid ja hea sõnumiga plakateid oli tõesti palju.

Täname südamest kõiki osalejaid ja juhendajaid ning soovime, et kõik teie head soovid neil plakatitel läheks täide. Suur aitäh ka meie sponsoritele: Riia kohvik, OÜ Valga Puu, Eesti sõjamuuseum, SA Valgamaa Arenguagentuur, SA Kiusamisvaba Kool.

Uudishimu päev

15:48 17. november 2023

President, Alar Karise mõte: Kui püsib uudishimu ja huvi õppimise vastu, siis kestab ka tark ja haritud Eesti. President kutsus üles tervet Eestit tähistama 17. novembril uudishimu päeva. Uudishimu päev väärtustab elukestvat õppimist, silmaringi avardamist, noorte inspireerimist, teaduspõhist mõtteviisi, ekspertide suhtlust ühiskonnaga ja paremat arusaamist õppimisprotsessist.

Sel päeval pööratakse oma teadmiste ja oskuste täiendamisele erilist tähelepanu, õpitakse midagi täiesti uut või tavapärasest teistsugust, tekitatakse uusi õppimist toetavaid olukordi, mõeldakse ja arutletakse selle üle, kuidas paremini õppida ja õpetada. #uudishimupäev

Mälumäng Öökull

16:50 15. november 2023

Kaheteistkümnendat aastat toimub Valga Põhikoolis klassidevaheline mälumäng “Öökull”. Sellel õppeaastal liitusid mälumänguga algklasside ōpilased.

15. novembril toimunud mälumängus osales 21 vōistkonda, igas 4 õpilast.

Esimese mängu teemadeks olid: metsloomad, seened, novembrikuu tähtpäevad ja mōistatused. 

Öökulli meeskond kiidab ja tänab 1.-4. klasside väikeseid mälumängureid innuka ja rōōmsa osalemise eest.

Maakondlik ettelugemise võistlus

15:24 19. oktoober 2023

18.10 toimus Valga Keskraamatukogus maakondlik 4. klasside ettelugemise võistlus “Padakonna vada”.

I koht Simo Saarmann (4.c kl), kes esindab Valga maakonda Tallinnas vabariiklikul ettelugemise võistlusel.
II koha saavutas Chris Robin Saavel (4.c kl)
III koha saavutas Katriin Säre (4.b kl)

Tagasivaade suvesse: meie noored XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa"

15:25 06. oktoober 2023

4. oktoobril toimus XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa" osalenud Valgamaa kollektiivide ja nende juhendajate tänuõhtu, kus osalesid ka meie kooli kollektiivide juhendajad.

30. juunil - 2. juulil 2023 toimunud XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa" osalesid meie kooli õpilased ja vilistlased lauljatena mudilaskooris Sära, lastekooris Kiired, noortekooris Ehe, pillimängijatena Valga Muusikakooli rahvamuusikaansamblis Kirekind ja Liivimaa Noorteorkestris, tantsijatena pererühmas Kurekell, neiduderühmas Piiripealsed ja segarühmas Sikutajad.