Uudised 2023/2024

Valga Põhikool saavutas Aasta kiusuennetaja konkursil III koha

15:27 22. august 2023
Vaatamisi:

16.08.23 kuulutati Olustveres toimunud KiVa suvekoolis välja Aasta kiusuennetaja 2023 konkursi tulemused. Valga Põhikool saavutas III koha.

 

SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Kristiina Treial iseloomustas meie kooli järgmiselt: „Kool kuulub kahtlemata KiVa veteranide hulka ja on väga sisukalt tegutsenud juba aastaid. KiVast võtavad nad järjepidevalt maksimumi, õpetajad kiidavad tiimi ja selle juhti hoolimise ja toetamise eest nii: „ Tiimi juht on nii hooliv ja suure südamega, on alati olemas ja toetab. KiVa tiimi juht helistab isiklikult õppeaasta lõpus KiVa juhtumis osalenud õpilaste vanematele ja küsib tagasisidet, kas kiusamine on tõesti lõppenud.“ Rõõmuga haaratakse kinni ka meie SA üleskutsetest ning inspireeritakse teisi meie KiVa koolide grupis. KiVa tiim toimetab usinasti ka kogukonnas tegutsedes teadlikkust tõstes ja KiVa veste kandes näiteks ülelinnalisel lastekaitsepäeval ja mitte ainult. Ja kogukonna ettevõtted on omakorda kooli KiVa tiimi väga mitmel moel toetamas, ikka selleks, et kiusuennetuse kultuur saaks kasvada.“

Täname kõiki õpetajaid, kes hoolega KiVa tunde andsid, õpilasi, kes hoolisid, märkasid ja sekkusid, kui vaja. Täname lapsevanemaid, kes märkasid kiusamist ja pöördusid KiVa tiimi või klassijuhataja poole, koolijuhti, kes keerulistel hetkedel alati abiks oli. Eriline tänu imelisele ja väsimatule KiVa tiimile, kes aitas KiVa tegevuskava ellu viia ja juhtumeid lahendada ja KiVa arendusmeeskonnale, kes aitasid mitmeid kiusuennetusüritusi korraldada. Suur aitäh tugikeskusele, kes aitas konflikte lahendada, et neist ei kasvaks välja kiusamine. Ja muidugi suur tänu meie kooli väga abivalmile KiVa mentorile Jane Alasele, kes alati hea nõuga abiks oli. Täname ka Valga vallavalitsust, kes usub KiVa programmi tõhususse. Kõik koos muudame meie kooli turvalisemaks!

Soovin meile kõigile uut algavat õppeaastat! Las see olla täis rõõmu, naeru ja üksteisehoidmist!

KiVa tiimi juht Kristi Lee