Uudised 2023/2024

Tagasivaade suvesse: meie noored XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa"

15:25 06. oktoober 2023
Vaatamisi:

4. oktoobril toimus XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa" osalenud Valgamaa kollektiivide ja nende juhendajate tänuõhtu, kus osalesid ka meie kooli kollektiivide juhendajad.

30. juunil - 2. juulil 2023 toimunud XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa" osalesid meie kooli õpilased ja vilistlased lauljatena mudilaskooris Sära, lastekooris Kiired, noortekooris Ehe, pillimängijatena Valga Muusikakooli rahvamuusikaansamblis Kirekind ja Liivimaa Noorteorkestris, tantsijatena pererühmas Kurekell, neiduderühmas Piiripealsed ja segarühmas Sikutajad.

Laulu- ja tantsupeo nädal möödus nii päikesepaistes kui ka vihmasajus. Seigeldi linnatranspordiga, käidi loomaaias, oldi mõnusalt koos oma seltskonnaga ja sõlmiti uusi tutvusi. Tantsijad ja pillimängijad olid majutatud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Mäe koolimajja, lauljad Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi.

Laulupeo rongkäigus lauldi, tantsiti ja tervitati pealtvaatajaid. Iga jagatud rõõm ja hüüe sai publikult sooja vastukaja. Kui tantsupeod „Sillad“ peeti päikesepaistes, siis rongkäigu- ja laulupeopäeval näitas loodus oma võimu ning pani pidulisi pärast tugevat äikesevihma veel sügavamalt endasse vaatama ja ennast leidma. Lauludesse koondatud vägi andis jõudu kaare all lõpuni pidu nautida ning nende sõnum saadab meid kogu elu. Peoliste tagasiside: Laulud kõlasid võimsalt ja ilusasti! Lahe ja kodune tunne oli seltskonnaga koos olla! Laulda oli tore! Ka vihmas. Hästi maitsesid jäätis ja kartulispiraal! Nüüd on mälestused terveks eluks!

Mudilaskooriga Sära olid peol koorijuht Siiri Põldsaar ning saatjad Reet Hallaste ja Urlika Koop, lastekooriga Kiired koorijuht Reet Laanoja ja saatja Teivi Kängsepp, 7.-9. klassi segarühmaga Sikutajad tantsujuht Maria Sikk ning saatjad Ester Kukk ja Toomas Duvin, pererühmaga Kurekell juhendajad Airi Laine, Virve Sinisalu ja saatja Tiia Leinola-Kablukov.

Suur tänu kõikidele osalejatele ja toetajatele panuse eest eesti kultuuri! Oleme koos tegutsedes jätnud jälje laulu- ja tantsupidude ajalukku.

Uuel hooajal tantsitakse ja lauldakse juba täies hoos. Nii lauljad kui ka tantsijad valmistuvad 2. juunil 2024 Tõrvas toimuvaks Valgamaa laulu- ja tantsupeoks. Tantsijaid on 25. mail eest ootamas Kagu- Eesti tantsupidu. Meie kooli mudilaskoor Sära ja lastekoor Kiired on registreerunud 2025. aasta XXVIII laulupeole.

 

Reet Laanoja

Lastekoor Kiired juhendaja