Uudised 2023/2024

Uudishimu päev

15:48 17. november 2023
Vaatamisi:

President, Alar Karise mõte: Kui püsib uudishimu ja huvi õppimise vastu, siis kestab ka tark ja haritud Eesti. President kutsus üles tervet Eestit tähistama 17. novembril uudishimu päeva. Uudishimu päev väärtustab elukestvat õppimist, silmaringi avardamist, noorte inspireerimist, teaduspõhist mõtteviisi, ekspertide suhtlust ühiskonnaga ja paremat arusaamist õppimisprotsessist.

Sel päeval pööratakse oma teadmiste ja oskuste täiendamisele erilist tähelepanu, õpitakse midagi täiesti uut või tavapärasest teistsugust, tekitatakse uusi õppimist toetavaid olukordi, mõeldakse ja arutletakse selle üle, kuidas paremini õppida ja õpetada. #uudishimupäev

Uudishimu on nakkav! 1.b, 2.a ja 3.i klassis käis lapsevanem, Kertu Medvedski rääkimas oma tööst ja hobist loomade vastu. Peale teise tunni lõppu oli uudishimulikke nägusid veelgi ja algklasside õpetajad palusid Kertul ka kolmanda tunni anda uudishimulikele algklassiõpilastele. Suur aitäh Kertu, et jagasid meile toredaid hetki oma hobi ja koera kohta!

1.c klass käis uudistamas Valga Vallavalitsust.

2.a klass käis uudistamas, mida tehakse Valga Gomab mööblis? Kuidas valmib ühest puust kaunis köögimööbel?

2.e.i.f klass käis uudistamas, mis tööd teeb tädi Elvi raamatukogus.

3.a, 3.c, 3.d klassid uudistasid kosmoseteemat koos „Avastamiskastiga. Millistest materjalidest ehitada kosmoselaeva?“

3.b klass käis Valgamaa Kaitseliidu malevas. Saadi teada, millega noored kaitseliidus tegelevad. Vaadati relvi, prooviti pähe kiivrit ja kuulivesti selga. Laste arvates oli kõige põnevam sõita suure veoautoga Metsniku lasketiiru ja sealt tagasi kooli juurde.

9.c ja 9.d klass käisid avastamas Tallinna Raekoda, söödi lõunat keskaegse interjööriga söögikohas Peppersack ning uudistati Niguliste kirikut.