Mida uut?

3.a klassi lemmikloomapäev ja heategu.

15. juuni 2018

Klassi oodatud  lemmikloomapäev algas oma lemmikute kooliõuel demonstreerimisega. Uudistamist ja rõõmu oli küllaga. Vaadata sai kasse, koeri, merisiga, hamstrit ja isegi kilpkonna. Kui loomad vaadatud ja koju saadetud, praktiseerisid õpilased õpetaja juhendamisel lemmikloomade teemal filosofeerimist. Miks võetakse perre lemmikloomi? Mida tunneb hüljatud loom? jms

Valga Põhikool tänab oma parimaid koostööpartnereid direktori tänuvastuvõtul

09. juuni 2018
Asendusõpetaja Monika Kaur

Direktori vastuvõtu kutse saab 2017/2018. õa 206 õpilast

08. juuni 2018

Direktori vastuvõtu kutse saavad väga heade õpitulemuste eest, väga hea ainetundmise ja kooli esindamise ning silmapaistvate sportlike saavutuste eest kokku 206 õpilast.

Valga Põhikoolil täitus VeniVidiVici Õpilasvahetusprogrammis 3 aastat

08. juuni 2018

Alates 2015. aastast on Valga Põhikool õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici liige, mille kaudu korraldatakse Eestisiseseid õpilasvahetusi 7. – 12. klasside noortele. Õpilastel on võimalus 1 või 2 nädala jooksul minna õppima teise Eestimaa kooli. Kolme õppeaasta jooksul on meie kooliga seoses õpilasvahetuses osalenud 13 õpilast.

Maailma Laste Haikukonkurss „Kõik, mis elab“

08. juuni 2018

Sügisel kuulutas Japan Airlines`i Sihtasutus (kohapealseks läbiviijaks MTÜ Jaapani Kultuuri Koda) välja Maailma Laste Haikukonkursi 2017-2018 teemal „Kõik, mis elab“. Tänavusel haikukonkursil osales ligi 800 last üle Eesti.

Valga Põhikooli õpilased ja õpetajad osalesid vallavanema vastuvõtul

06. juuni 2018

6. juunil toimus Valga vallavanema pidulik vastuvõtt valla parimatele lõpetajatele ja ainetundjatele, nende vanematele ja juhendajatele.

Meie koolist oli vastuvõtule palutud 18 õpilast ja 10 juhendajat ning kooli direktor.

"HEA TEGU" tunnustamisüritusel anti välja 518 tunnuskirja

06. juuni 2018

4. juunil toimusid "HEA TEGU" tunnustamise aktused. Tänukiri „HEA TEGU“ antakse välja, et tunnustada eeskujuliku ning hea õppimise kõrval ka teisi silmapaistvaid tegevusi ja saavutusi. Sel aastal pälvisid tunnuskirja 431 üksikisikut ja klassidele anti tunnuskirju välja 87.

6. ja 7. juunil õpime praktiliselt

05. juuni 2018

6. ja 7. juunil toimuvad õpilasi arendavad projektipäevad, mis on mõeldud 5.-8. klasside õpilastele, kus juhendajateks on õpetajad ning kooli koostööpartnerid. Tavaliste koolitundide asemel toimub kahe päeva jooksul 40 töö- ja õpituba, mille vahel õpilased saavad ise valida. Nii tekib igale õpilasele isiklik tunniplaan ja igas õpitoas on koos eri vanuses õpilased.

Projektipäevad on ellu toodud sel põhjusel, et õpilased saaksid tegeleda teadmiste rakendamisega praktikasse, et saaksid tegeleda teemaga, mis neid huvitab. Nii ongi õpilastel endil võimalus valida erinevate õpitubade hulgast endale sobivaimad. Iga õpituba soodustab õpilaste õpiväljundite saavutamist ning erinevate üldpädevuste arendamist.

Projekt „Kurgisõbrad“

04. juuni 2018

Valga Põhikooli 4.d; 5.a; 8.e ja 8.d klass osalesid sel kevadel Räpina aianduskooli projektis „Kurgisõbrad“.

Tere, kevad 2018

23. mai 2018