„Õpikute ja kodutööde vaba koolinädal ehk Talv vanaema Maali juures“

09:51 18. veebruar 2015

Teema:  Teemanädal „Õpikute ja kodutööde vaba koolinädal e Talv vanaema Maali juures“

Õppeainete vaheline lõiming: loodusõpetus, tööõpetus, pärimuskultuur, eesti keel, matemaatika, loodusõpetus, inimeseõpetus, kodundus, inglise keel,

Seos õppekavaga: Õppekava läbivad teemad „Tervis ja ohutus“, Keskkond ja ühiskonna jätkusuutlik areng“, „Kultuuriline identiteet“, „Teabekeskkond“, „Väärtused ja kõlblus“

LUULETUSE  FILOSOFEERIMINE 3.a klassis

13:32 11. veebruar 2015

Teema: Luuletuse käsitlemine klassitunnis.

Eesmärk: Õpetada luuletusi ilmekalt  lugema, arutlema ning filosofeerima.

Tunni käik:

• Iga õpilane valib oma luuleraamatust ette kandmiseks ühe luuletuse, mille ta loeb klassis ilmekalt  ette.
  • Klassis olevad õpilased kuulavad ning mõtlevad, missuguseid mõtteid kuuldud luuletus neis tekitas.
  • Algab filosofeerimine  kuuldud luuletuse põhjal. Kuna iga luuletus käsitleb endas erinevaid teemasid, siis sellest lähtuvalt kulgeb ka filosofeerimine. Näiteks on luuletuses räägitud unistusest.