Kuidas Valga noored tähistasid vastlapäeva?

10:51 07. märts 2014

Teisipäeval 4.märtsil tähistas Valga Põhikool koostöös Valga Avatud Noortekeskusega Vastlapäeva sündmusega „Kelgutrall 2014“.  Õpilased osalesid iseseisval koolipäeval, kelgujooksul ning ideekelgu loomisel.

Sündmuse eesmärgiks oli tutvustada noortele vastlapäevaga seotud traditsioone. Algklasside õpilastel oli 1.-4. tunnini iseseisev koolipäev. Iseseisval koolipäeval õpiti tegema vurri, sõbrapaela, süüteroose, karnevali maske, mängiti erinevaid lauamänge ja rahvuslikke mänge. Üllatus tunnis tutvustati õpilastele kaitseliitu. Algklasside iseseisva koolipäeva tunde viisid läbi Valga Põhikooli kaheksanda klassi õpilased.

Peale viiendat tundi algasid 5.-9.klassidele kelgujooks kooli õuealal ja ideekelgu esitlus kooli aulas. Kelgujooksu rada oli kuue elemendiga teatevõistluse rada, mille teatepulgaks oli kelk. Kelgujooks oli väga kiire ja parajalt segadusttekitav. Teiseks ülesandeks noortele oli ideekelgu loomine ja selle reklaamimine. Iga klass pidi ette valmistama enda unistuste kelgu ning seda teistele võimalikult hästi reklaamima. Kelgu esitlust ja ideed hindas 3-liikmeline hindamiskomisjon.

Parimaid kelgujooksul osalejaid ja parimad ideekelgu loojaid premeeriti väikese meenega.

Valga Avatud Noortekeskus

Noorsootöötaja