Olümpiaadid

Geograafia olümpiaadi lõppvooru tulemused

11. mai 2020

8. mail toimus erakorralistes oludes HITSA Moodle keskkonnas geograafia olümpiaadi lõppvoor. Õpilased sooritasid teste individuaalselt.

Annabel Rüütel sai 8. klassidest 28 osaleja seas 8. koha, juhendaja Raili Jahtmaa

Keidy Pindma  2.c  4.koht
õpetaja Tiina Lillemets (2.klasside jooks)

Grete Järvelaht 4.b  3. koht
õpetaja Reet Hallaste (4.klasside jooks)

Anette Lee 4.b  4. koht

Mario Kutsar 4.b  6.koht

Mr. Pritt minikäsipallimängud

05. märts 2020

Valga Põhikool 2 võistkond võitis Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 Valgamaa etapi.

Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 viies etapp mängiti 4. märtsil 2020 Valgas, Valga Põhikooli spordisaalis. Võistlustel osalesid 1.-3. klasside õpilased Valga Põhikoolist.
Valga etapil osales kokku neli võistkonda, kes selgitasid omavahel Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis hooaja viienda etapi paremusjärjestuse.

I koht  Valga Põhikool 2
Egor Akulitš, Raven Ryan Arhipov, Greete Järvelaht, Markus Kroon, Keit Kruusamägi, Aaran Ovtšinnikov, Raimo Siimon, Lisette Volmer, õpetaja Reet Hallaste
II koht  Valga Põhikool 4
Kert Sinisalu, Kaarel Olesk, Artur, Rando Liiskmaa, Laura Sitik, Mirtel-Johanna Leinola, Roomet Siimann, Kerit Unt, õpetaja Urlika Koop
III koht  Valga Põhikool 1
Mihkel Lepik, Henry Abolin, Kristjan Suun, Siim Lahesoo, Christofer Mattias, Karl August Kits, Lysandra Pullerits, Irina, õpetaja Merike Kuld

Valgamaa koolinoorte meistrivõistluste tulemused

Valga Põhikooli II võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis 6.-9. klasside poiste arvestuses I koha ja Valga Põhikooli III võistkond II koha.

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuni 9. klasside poiste arvestuses III koha.

Meistrivõistlused saalijalgpallis

10. jaanuar 2020

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis 6.-9. klasside poiste arvestuses II koha.

Rahvastepalli võistlused

16. detsember 2019

Valga Põhikooli 3. klasside poiste koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas II koha.

Juhendaja Andris Uibo

Valga Põhikooli 3. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas 6. koha.

Juhendaja Reet Hallaste

Konkursid/võistlused

Ettelugemise võistlus

4.b klassi õpilased osalesid maakondlikul ettelugemise võistlusel Valga Keskraamatukogus. Väga edukalt osalenud järgmised õpilased:

Raven Ryan Arhipov I koht
Lisette Volmer II koht
Mari-Liis Vaiksoo III koht

juhendaja õp. Reet Hallaste

Goldberi masina meisterdamise võistlus

08. oktoober 2020

23.09 toimus ülekooliline Goldbergi masina meisterdamise võistlus, mille eesmärk oli arendada loovust ja meeskonnatöö oskust. Tehnilise poole pealt oli algoritmilise mõtlemise arendamine (ingl. computational thinking), sest masin pidi töötama algusest lõpuni katkemata. Võistlusel osalesid kuni 4-liikmelised võistkonnad.
Masin pidi koosnema vähemalt 4 erinevast operatsioonist (veeremine, löök, kukkumine vms ning üheks etapiks doomino).

Goldbergi masinaid ehitas kolm võistkonda: 4-liikmeline (Kätri Lass, Stella Začek, Getter Roop, Marjana Parmenenkova), 2-liikmeline võistkond (Teijo Saar ja Karl Henry Vulff) ning üksikesineja - Rosanna Heleri Grencštein.
Võistluse parima masina valmistas Rosanna Heleri. Masinas oli kukkumine, veeremine, doomino. Masina lõpetas kahvlilt lendav pall.
4-liikmelise võistkonna masinas oli veeremine, doomino, kukkumine, autoga nõel, et lõhkuda õhupall. Põneva lahenduse ja värvikate detailidega masinal esines üks puudus – õhupall oli liiga tugev, nõel ei suutnud seda purustada.
2- liikmelise võistkonna masinas esines palli veeremist, doomino, kukkumine. Doomino ei olnud piisavalt täpselt sätitud ja masin ei töötanud lõpuni.

Masinaid hindasid loodusainete õpetajad ja kaks õpilast.
Võistlust jälgisid ja elasid kaasa 3 klassi õpilased, kes ühiselt avaldasid arvamust, et masinate meisterdamist võiks ka järgmisel õppeaastal teostada.
Põnev oli nii meisterdajatel, žüriil kui pealtvaatajatel.

Goldbergi masina meisterdamise võistlus kuulus rahvusvahelise programmeerimise nädala Code Week 2020 raamesse ja osalejad said tunnustuse panustamise eest.

Võistluse juhendaja Tiivi Rüütel
Õpilaste juhendaja Inna Kallas

16. Laste Maailma Haikukonkurss

10. september 2020

Japan Airlinesi sihtasutus (JAL Foundation) kutsus jaanuarikuus Eesti kuni 15-aastaseid lapsi osalema 16. Laste Maailma Haikukonkursil. Tokios toimuma pidanud olümpiamängude puhul oli seekord teemaks „Sport“. Haikuga pidi kaasnema samale lehele käsitsi joonistatud või muus tehnikas valmistatud pilt.
Meie koolist saatis konkursile oma töö 18 õpilast. Suve algul sai 8.d klassi õpilane Katri Trompe Jaapani Kultuuri Kojast kirja, et tema haiku on enam kui 1000 kaastöö hulgast võitnud JAL auhinna.