õpetaja Tiina Lillemets (2.klasside jooks)

õpetaja Reet Hallaste (4.klasside jooks)

Anette Lee 4.b  4. koht

Mario Kutsar 4.b  6.koht

Mr. Pritt minikäsipallimängud

05. märts 2020

Valga Põhikool 2 võistkond võitis Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 Valgamaa etapi.

Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 viies etapp mängiti 4. märtsil 2020 Valgas, Valga Põhikooli spordisaalis. Võistlustel osalesid 1.-3. klasside õpilased Valga Põhikoolist.
Valga etapil osales kokku neli võistkonda, kes selgitasid omavahel Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis hooaja viienda etapi paremusjärjestuse.

I koht  Valga Põhikool 2
Egor Akulitš, Raven Ryan Arhipov, Greete Järvelaht, Markus Kroon, Keit Kruusamägi, Aaran Ovtšinnikov, Raimo Siimon, Lisette Volmer, õpetaja Reet Hallaste
II koht  Valga Põhikool 4
Kert Sinisalu, Kaarel Olesk, Artur, Rando Liiskmaa, Laura Sitik, Mirtel-Johanna Leinola, Roomet Siimann, Kerit Unt, õpetaja Urlika Koop
III koht  Valga Põhikool 1
Mihkel Lepik, Henry Abolin, Kristjan Suun, Siim Lahesoo, Christofer Mattias, Karl August Kits, Lysandra Pullerits, Irina, õpetaja Merike Kuld

Valgamaa koolinoorte meistrivõistluste tulemused

07. veebruar 2020

Valga Põhikooli II võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis 6.-9. klasside poiste arvestuses I koha ja Valga Põhikooli III võistkond II koha.

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuni 9. klasside poiste arvestuses III koha.

Meistrivõistlused saalijalgpallis

10. jaanuar 2020

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis 6.-9. klasside poiste arvestuses II koha.

Rahvastepalli võistlused

16. detsember 2019

Valga Põhikooli 3. klasside poiste koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas II koha.

Juhendaja Andris Uibo

Valga Põhikooli 3. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas 6. koha.

Juhendaja Reet Hallaste

Konkursid/võistlused

"Luuleprõmm"

29. märts 2021

Reedel, 26. märtsil toimus omaloominguliste luuletuste võistlus „Luuleprõmm“. Sel korral toimus see virtuaalselt. Kõik, kes soovisid üritusest osa võtta, pidid eelnevalt saatma video enda luuletusega. Meie koolist osales „Luuleprõmmil“ 11 õpilast.
Žürii, eesotsas luuletaja Wimbergiga, hindas nii luuletust kui ka selle esitamist.

eripreemia – Brianna Paidra, juhendaja Ene Sõstar

Jasmiin Rebane ja Yuliia Kaminska lähevad meie maakonda esindama ka vabariiklikule
„Luuleprõmmile“.

Aitäh kõigile osalejatele!

Veebipõhine emakeelepäeva viktoriin

25. märts 2021

12. märtsil toimus Valga Keskraamatukogu poolt korraldatud iga-aastane emakeelepäeva veebiviktoriin 5.-6. klasside õpilastele. Kui varasematel aastatel võisteldi 3-liikmeliste võistkondadena, siis sel aastal oli viktoriin individuaalne. Meie koolist osales 6 õpilast. Hindamisel arvestati vastuste õigsust, aga ka vastamise kiirust.

I koht – Bert Matteo Laas
II koht – Kevin Peterson
õpetaja Ene Sõstar

Maakondlik isamaaliste luuletuste omaloomingu konkurss

11. märts 2021

Veebruarikuu alguses kutsus Valga Keskraamatukogu maakonna 5.-8. klasside õpilasi osalema Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud isamaaliste luuletuste omaloomingu konkursil.
5. märtsil kuulutas žürii, kuhu kuulusid Wimberg, Maria Usk ja Endla Schasmin, välja parimad.

15. detsember 2020

Sel sügisel viis Valga Põhikooli KiVa meeskond läbi esimese KiVa helkurite konkursi, kus said osaleda 1.-9. klasside õpilased individuaalselt või koos kaaslasega. Osalema olid oodatud ka lapsevanemad ja kooli töötajad. Konkursile laekus kokku 119 tööd 109 osalejalt. Töid sai imetleda novembris kooli I korruse näitusel ja valida välja oma lemmik. 10. detsembril kuulutati välja ja autasustati konkursi võitjad ning anti välja eripreemiaid.

„Koidulauliku valgel“

08. detsember 2020

Avaldame kiitust 8.b klassi õpilasele Elisabeth Uibole, kes saavutas noorte etlejate konkursil „Koidulauliku valgel“ Valgamaa voorus I koha ning valiti maakonda esindama vabariiklikus voorus.