Olümpiaadid

Geograafiaolümpiaadi tulemused

20. veebruar 2020

2019/20 õppeaasta piirkondlik geograafiaolümpiaadi tlemused:

7. klass

Elvira Umanets - 4. koht, juhendaja Raili Jahtmaa
Maarja Kurvits - 6. koht, juhendaja Elke Olesk

Ajaloo-olümpiaadi tulemused

18. veebruar 2020

Eesti 2019/20. õa. ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

6. klass

Anette Roop - III-IV koht, juhendaja Marika Riit

7. klass

Jano Bettler - I-II koht, juhendaja Ester Kukk

8. klass

Emma Lepik - III-IV koht, juhendaja Marika Riit

 

Matemaatikaolümpiaadi tulemused

07. veebruar 2020

Matemaatikaolümpiaadi piirkondliku vooru tulemused

7. klass

Erik Patlep - II koht
Klaudia Tammela - III-IV koht
Sivert Raide - 6.-7. koht

juhendaja Ene Kivi

8. klass

Emma Hansson - III-IV koht
Annabel Rüütel - III-IV koht
Enari Renee Kase - 5. - 6. koht
Emma Lepik - 5. - 6. koht

juhendaja Külli Kukk

9. klass

Andre Nelk - 4. koht

juhendaja Irja Kängsepp

Bioloogiaolümpiaadi tulemused

05. veebruar 2020

Eesti 2019/20. õa. bioloogiaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused

6. klass

Anette Roop - I koht
Laura Kasesalu - II koht
Alice Rüütel - III koht
Sandra Jänes - 4. koht
Loora Reinumägi - 5. koht
Mattias Säre - 6. koht

juhendajad Raili Jahtmaa ja Elke Olesk

8. klass

Kädi Rõõmus - II koht
Annabel Rüütel - III koht
Grete Laine - 4. koht
Sireli Sildnik - 5. koht

juhendajad Lisel Helbrodt ja Tiivi Rüütel

9. klass

Käty Karpelin - 5. koht

juhendaja Tiivi Rüütel

Keemiaolümpiaadi tulemused

03. veebruar 2020

Eesti keemiaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

8. klass

Annabel Rüütel - I koht
Emma Hansson - III koht
Enari Renee Kase - 5. koht

9. klass

Käty Karpelin - III koht
Alina-Lisett Anufrijeva - 4. koht

Juhendaja Merike Madal

 

Spordivõistlused

Valgamaa koolinoorte meistrivõistluste tulemused

07. veebruar 2020

Valga Põhikooli II võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis 6.-9. klasside poiste arvestuses I koha ja Valga Põhikooli III võistkond II koha.

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuni 9. klasside poiste arvestuses III koha.

Meistrivõistlused saalijalgpallis

10. jaanuar 2020

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis 6.-9. klasside poiste arvestuses II koha.

Rahvastepalli võistlused

16. detsember 2019

Valga Põhikooli 3. klasside poiste koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas II koha.

Juhendaja Andris Uibo

Valga Põhikooli 3. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas 6. koha.

Juhendaja Reet Hallaste

Dumle rahvastepalli karikavõistlused

04. detsember 2019

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolide Dumle rahvastepalli karikavõistlustel 1.- 3. klasside poiste arvestuses I koha. 

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolide Dumle rahvastepalli karikavõistlustel 1.- 3. klasside tüdrukute arvestuses I koha.

EKSL Dumle rahvastepalli piirkonnavõistlused

27. november 2019

Valga Põhikooli 4.-5. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Võrus 6. koha.

Konkursid/võistlused

Valga valla küberhügieeni veebipõhine viktoriin

14. veebruar 2020

Valga Põhikool korraldas Valga valla koolide vahel veebipõhise küberhügieeni viktoriini turvalise interneti päeva 2020 raames. Viktoriin oli mõeldud 6.-9. klassi õpilastele ja koosnes kahest voorust. Viktoriinis võtsid osa 63 võistkonda järgmistest koolidest: Valga Põhikool, Valga Priimetsa Kool ja Lüllemäe Põhikool.

Markus Tellman, Mairon ja Kristo 8. klassist saavutasid II koha.

Marten Kukumägi, Mattias Säre ja Ats Artur Kuhi 6. klassist saavutasid III koha.

Kõik teise vooru osalejad said tänukirjad ja meened ProgeTiigri programmist.

Juhendajad Jelena Stepanova ja Marge Gross

 

Luuletuse lugemise võistlus "Luuleprõmm"

13. veebruar 2020

Avaldame kiitust Valgamaa omaloominguliste luuletuste lugemise võistlusel „Luuleprõmm“ väga edukalt osalenud õpilastele:

3. b klass

Mia Zirk - I koht, juhendaja õp. Reet Hallaste

8. a klass

Annabel Rüütel - I koht, juhendaja õp. Ulvi Karu

Nuputa võistlus

12. veebruar 2020

Nuputa piirkondliku vooru tulemused:

5. - 6. klass

Anette Roop, Alice Rüütel, Ariete Saar ja Kerli Ojamets saavutasid I koha.

Juhendajad Külli Kukk, Kairi Voode ja Kerly Uppin

Helena Miia Härm, Ly Sandra Solbaja, Keitrin Järvelaht ja Lisandra Marten saavutasid 5. koha.

Juhendajad Külli Kukk ja Ene Kivi

7. klass

Daniel Velijev, Erik Patlep ja Sivert Raide saavutasid III koha.

Vera Võlegžanina, Alina Tamp ja Mirtel Üllim saavutasid 4. koha.

Juhendaja Ene Kivi

Elvira Umanets, Paula Nääme ja Elisabeth Uibo saavutasid 5. koha.

Juhendajad Külli Kukk, Kerly Uppin ja Ene Kivi

Valga Põhikool osales väga edukalt rahvusvahelises võistluses „99Math“

13. detsember 2019

Võistlus toimus 11. detsembril 99math platvormil, mis on mõnus klassiruumi võistlusmäng matemaatikateemade harjutamiseks, kordamiseks ja kinnistamiseks. See on õpilastele haarav ja väga põnev võimalus ennast proovile panna. Keskkond on veebipõhine.
Valga Põhikool 2.b klassi meeskond koosseisus Sander Visnapuu, Devin Altosaar, Brandon Petolai, Artjom Venediktov, Stella Začek ja Kätri Lass saavutas sellel rahvusvahelisel võistlusel „99math“ 5. koha.
Kiitus tublidele arvutajatele!

Õpetaja Inna Kallas

Matemaatikavõistlus "Math99"

07. detsember 2019

05. detsembril toimus Euroopa koolide vahel veebipõhine peastarvutamisvõistlus "Math99".
Võistlusel osales üle 10 000 õpilase 19 riigist.

I klasside arvestuses osales kokku 197 meeskonda

1.c klassi õpilased saavutasid 17. koha

II klassi arvestuses osales kokku 297 meeskonda

2.d klassi õpilased saavutasid 10. koha
2.a klassi õpilased saavutasid 17. koha
2.b klassi õpilased saavutasid 30. koha

III klassi  arvestuses osales kokku 369 meeskonda

3.c klassi õpilased saavutasid 6. koha
3.d klassi õpilased saavutasid 8. koha
3.b klassi õpilased saavutasid 17. koha

Palju õnne tublidele õpilastele ja neid juhendanud õpetajatele!