Olümpiaadid

Geograafia olümpiaadi lõppvooru tulemused

11. mai 2020

8. mail toimus erakorralistes oludes HITSA Moodle keskkonnas geograafia olümpiaadi lõppvoor. Õpilased sooritasid teste individuaalselt.

Annabel Rüütel sai 8. klassidest 28 osaleja seas 8. koha, juhendaja Raili Jahtmaa
Käty Karpelin sai 9. klassidest 29 osaleja seast 10. koha, juhendaja Elke Olesk

4.-6. klassi matemaatikaolümpiaadi tulemused

16. märts 2020

4. klass

Kevin Peterson - II-III koht, juhendaja Anneli Lõoke

5. klass

Ander Allik - 4. koht, juhendaja Ene Kivi

6. klass

Anette Roop - I koht
Alice Rüütel - II koht
juhendaja Külli Kukk

Geograafiaolümpiaadi tulemused

20. veebruar 2020

2019/20 õppeaasta piirkondlik geograafiaolümpiaadi tlemused:

Elvira Umanets - 4. koht, juhendaja Raili Jahtmaa
Maarja Kurvits - 6. koht, juhendaja Elke Olesk

Ajaloo-olümpiaadi tulemused

18. veebruar 2020

Eesti 2019/20. õa. ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

6. klass

Spordivõistlused

Valga-Valka XXIII rahvajooks

14. oktoober 2020

Valga-Valka XXIII rahvajooksu tulemused:

Engel Viilup  3.d    2.koht
õpetaja Kairi Voode (3.klasside jooks)

Keidy Pindma  2.c  4.koht
õpetaja Tiina Lillemets (2.klasside jooks)

Grete Järvelaht 4.b  3. koht

Anette Lee 4.b  4. koht

Mario Kutsar 4.b  6.koht

Mr. Pritt minikäsipallimängud

05. märts 2020

Valga Põhikool 2 võistkond võitis Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 Valgamaa etapi.

Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 viies etapp mängiti 4. märtsil 2020 Valgas, Valga Põhikooli spordisaalis. Võistlustel osalesid 1.-3. klasside õpilased Valga Põhikoolist.
Valga etapil osales kokku neli võistkonda, kes selgitasid omavahel Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis hooaja viienda etapi paremusjärjestuse.

I koht  Valga Põhikool 2
Egor Akulitš, Raven Ryan Arhipov, Greete Järvelaht, Markus Kroon, Keit Kruusamägi, Aaran Ovtšinnikov, Raimo Siimon, Lisette Volmer, õpetaja Reet Hallaste
II koht  Valga Põhikool 4
Kert Sinisalu, Kaarel Olesk, Artur, Rando Liiskmaa, Laura Sitik, Mirtel-Johanna Leinola, Roomet Siimann, Kerit Unt, õpetaja Urlika Koop
III koht  Valga Põhikool 1
Mihkel Lepik, Henry Abolin, Kristjan Suun, Siim Lahesoo, Christofer Mattias, Karl August Kits, Lysandra Pullerits, Irina, õpetaja Merike Kuld

Valgamaa koolinoorte meistrivõistluste tulemused

07. veebruar 2020

Valga Põhikooli II võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis 6.-9. klasside poiste arvestuses I koha ja Valga Põhikooli III võistkond II koha.

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuni 9. klasside poiste arvestuses III koha.

Meistrivõistlused saalijalgpallis

10. jaanuar 2020

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis 6.-9. klasside poiste arvestuses II koha.

Rahvastepalli võistlused

16. detsember 2019

Valga Põhikooli 3. klasside poiste koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas II koha.

Juhendaja Andris Uibo

Valga Põhikooli 3. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas 6. koha.

Juhendaja Reet Hallaste

Konkursid/võistlused

KiVa helkurite konkurss 2020

15. detsember 2020

Sel sügisel viis Valga Põhikooli KiVa meeskond läbi esimese KiVa helkurite konkursi, kus said osaleda 1.-9. klasside õpilased individuaalselt või koos kaaslasega. Osalema olid oodatud ka lapsevanemad ja kooli töötajad. Konkursile laekus kokku 119 tööd 109 osalejalt. Töid sai imetleda novembris kooli I korruse näitusel ja valida välja oma lemmik. 10. detsembril kuulutati välja ja autasustati konkursi võitjad ning anti välja eripreemiaid.

„Koidulauliku valgel“

08. detsember 2020

Avaldame kiitust 8.b klassi õpilasele Elisabeth Uibole, kes saavutas noorte etlejate konkursil „Koidulauliku valgel“ Valgamaa voorus I koha ning valiti maakonda esindama vabariiklikus voorus.

Juhendaja Ene Sõstar

Esseekonkurss „Minu Euroopa“

03. detsember 2020

Avaldame kiitust 9.a klassi õpilasele Grete Laine, kes saavutas üleriigilisel esseekonkursil „Minu Euroopa“ 167 osaleja seas eripreemia.

Juhendajad: Ulvi Karu ja Ester Kukk

Valgamaa mardilugude kirjutamise konkurss

12. november 2020

Avaldame kiitust Valgamaa mardilugude kirjutamise konkursil väga edukalt osalenud 4.b klassi õpilastele Anett Palm ja Mari-Liis Vaiksoo, kes said peaauhinnad ja Anette Lee (4.b klass) ning Karola Koemets (3.d klass) said eriauhinnad.

Juhendajad õpetajad Reet Hallaste ja Kairi Voode

Fotokonkurss ,,Märka mind!"

26. oktoober 2020

VAPRAMÄE-VELLAVERE-VITIPALU fotokonkursil ,,Märka mind!" osalesid esmakordselt julged loodusejälgijad:

Kaisa Lill 7.b
Laura-Liis Saks 8.c
Annabel Rüütel 9.a
Laura-Liisi foto Kevadine ilu pälvis internetihääletusel II koha.

Juhendaja Asta Tammeorg