Olümpiaadid

Geograafia olümpiaadi lõppvooru tulemused

11. mai 2020

8. mail toimus erakorralistes oludes HITSA Moodle keskkonnas geograafia olümpiaadi lõppvoor. Õpilased sooritasid teste individuaalselt.

Annabel Rüütel sai 8. klassidest 28 osaleja seas 8. koha, juhendaja Raili Jahtmaa
Käty Karpelin sai 9. klassidest 29 osaleja seast 10. koha, juhendaja Elke Olesk

4.-6. klassi matemaatikaolümpiaadi tulemused

16. märts 2020

4. klass

Kevin Peterson - II-III koht, juhendaja Anneli Lõoke

5. klass

Ander Allik - 4. koht, juhendaja Ene Kivi

6. klass

Anette Roop - I koht
Alice Rüütel - II koht
juhendaja Külli Kukk

Geograafiaolümpiaadi tulemused

20. veebruar 2020

2019/20 õppeaasta piirkondlik geograafiaolümpiaadi tlemused:

7. klass

Elvira Umanets - 4. koht, juhendaja Raili Jahtmaa
Maarja Kurvits - 6. koht, juhendaja Elke Olesk

Ajaloo-olümpiaadi tulemused

18. veebruar 2020

Eesti 2019/20. õa. ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

6. klass

Anette Roop - III-IV koht, juhendaja Marika Riit

7. klass

Jano Bettler - I-II koht, juhendaja Ester Kukk

8. klass

Emma Lepik - III-IV koht, juhendaja Marika Riit

 

Matemaatikaolümpiaadi tulemused

07. veebruar 2020

Matemaatikaolümpiaadi piirkondliku vooru tulemused

7. klass

Erik Patlep - II koht
Klaudia Tammela - III-IV koht
Sivert Raide - 6.-7. koht

juhendaja Ene Kivi

8. klass

Emma Hansson - III-IV koht
Annabel Rüütel - III-IV koht
Enari Renee Kase - 5. - 6. koht
Emma Lepik - 5. - 6. koht

juhendaja Külli Kukk

9. klass

Andre Nelk - 4. koht

juhendaja Irja Kängsepp

Spordivõistlused

Mr. Pritt minikäsipallimängud

05. märts 2020

Valga Põhikool 2 võistkond võitis Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 Valgamaa etapi.

Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis 2020 viies etapp mängiti 4. märtsil 2020 Valgas, Valga Põhikooli spordisaalis. Võistlustel osalesid 1.-3. klasside õpilased Valga Põhikoolist. 
Valga etapil osales kokku neli võistkonda, kes selgitasid omavahel Mr. Pritt minikäsipallimängud koolis hooaja viienda etapi paremusjärjestuse.

I koht  Valga Põhikool 2
Egor Akulitš, Raven Ryan Arhipov, Greete Järvelaht, Markus Kroon, Keit Kruusamägi, Aaran Ovtšinnikov, Raimo Siimon, Lisette Volmer, õpetaja Reet Hallaste
II koht  Valga Põhikool 4
Kert Sinisalu, Kaarel Olesk, Artur, Rando Liiskmaa, Laura Sitik, Mirtel-Johanna Leinola, Roomet Siimann, Kerit Unt, õpetaja Urlika Koop
III koht  Valga Põhikool 1
Mihkel Lepik, Henry Abolin, Kristjan Suun, Siim Lahesoo, Christofer Mattias, Karl August Kits, Lysandra Pullerits, Irina, õpetaja Merike Kuld

Valgamaa koolinoorte meistrivõistluste tulemused

07. veebruar 2020

Valga Põhikooli II võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis 6.-9. klasside poiste arvestuses I koha ja Valga Põhikooli III võistkond II koha.

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuni 9. klasside poiste arvestuses III koha.

Meistrivõistlused saalijalgpallis

10. jaanuar 2020

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis 6.-9. klasside poiste arvestuses II koha.

Rahvastepalli võistlused

16. detsember 2019

Valga Põhikooli 3. klasside poiste koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas II koha.

Juhendaja Andris Uibo

Valga Põhikooli 3. klasside tüdrukute koondvõistkond saavutas Eesti Koolispordi Liidu Dumle rahvastepalli Lõuna-Eesti piirkonnavõistlustel Valgas 6. koha.

Juhendaja Reet Hallaste

Dumle rahvastepalli karikavõistlused

04. detsember 2019

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolide Dumle rahvastepalli karikavõistlustel 1.- 3. klasside poiste arvestuses I koha. 

Valga Põhikooli võistkond saavutas Valgamaa koolide Dumle rahvastepalli karikavõistlustel 1.- 3. klasside tüdrukute arvestuses I koha.

Konkursid/võistlused

TÜ Hullu Teadlase VI teaduskonverents

03. juuni 2020

3. mail toimus veebivahendusel Tartu Ülikooli Hullu Teadlase VI teadukonverentsi “Ole terve!” finaal, kus Valga Põhikooli 2.d õpilased saavutasid oma vanusegrupis II koha.

Eelmisel aastal kuulutas Hull Teadlane välja uurimistööde konkursi 1.-3. klassi õpilastele. Konverentsil osalemiseks tuli õpilastel nelja nädala jooksul jälgida enda liikumisaktiivsust, uurida millised haigused kimbutavad eestlasi kõige enam ning panna kirja mõtted, kuidas rääkida rohkem tervislikust toidust.

Teaduskonverentsil esinesid: Kätriin Sõber, Maribel Pruli, Karola Koemets, Birgit Alliksaar ja Engel Viilup. Õpilasi juhendas Kairi Voode.

Palju õnne tublidele uurijatele!

Isamaaliste ja loodusluuletuste lugemise konkurss

28. mai 2020

20. veebruaril toimus Valga Keskraamatukogus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud maakondlik isamaaliste luuletuste lugemise võistlus.
Iga võistleja esitas Eesti luuletajate loomingust kaks luuletust: loodusteemalise ja isamaalise.
Meie kooli õpilastest sai III koha Elisabeth Uibo (7.b, õp Ene Sõstar). 
Eripreemia parima murdekeelse luuletuse esituse eest sai Alice Rüütel (6.b, õp Ulvi Karu).

Matemaatikavõistlus Matetalgud

21. mai 2020

3.c klassi õpilased osalesid vabariiklikul matemaatikavõistlustel Matetalgud ja saavutasid 5. koha.

Meeskonda kuulusid järgmised õpilased: Drevor Kirsch, Gregor Laine, Andero Nõgene, Birgit Kupits, Sandra Jõks, Rico - Rander Kasuk, Romet Nõgene, Sergo Solodkov, Denis Frolov, Eveliina Mihhalkin, Ana Maria Tammemägi, Priit Tiirats, Steven Sõmer.

Fotovõistlus "Tere, kevad 2020"

20. mai 2020

Valga Põhikooli 2.d klassi õpilased osalesid projektis „Tere, kevad 2020“.

Iganädalasel fotovõistlusel saavutas Devon Kasak fotoga „Kevad on saabunud!“  II koha.

Palju õnne võitjale!

Loogiline loodusteadus

19. mai 2020

14. aprillist 5. maini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli loodusteaduste võistlus „Loogiline loodusteadus“. Võistlus oli mõeldud 7.–8. klassi õpilastele ning toimus kolmes voorus. Kõigis kolmes voorus osales 168 õpilast. Kokku oli võistlusel 769 osalejat.

Igas voorus tuli õpilastel lahendada 10 ülesannet. Eri loodusaineid lõimivatele küsimustele vastamine nõudis osalejatelt parajalt palju uurimist ja otsimist, arvutamist ja mõtlemist ning seoste loomist. Ülesannete lahendamisel tulid kasuks loodusteaduste alased baasoskused nagu graafikute lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabeli tundmine, protsentarvutuste tegemine jms.

Grete Laine 8. a klassist saavutas üldarvestuses 6. koha ja oli Valgamaa parim.