Stuudium ja E-postkast

Stuudium

Kooli Facebook

Konkursid/võistlused

Isamaaliste ja loodusluuletuste lugemise konkurss

13:43 28. mai 2020

20. veebruaril toimus Valga Keskraamatukogus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud maakondlik isamaaliste luuletuste lugemise võistlus.
Iga võistleja esitas Eesti luuletajate loomingust kaks luuletust: loodusteemalise ja isamaalise.
Meie kooli õpilastest sai III koha Elisabeth Uibo (7.b, õp Ene Sõstar).
Eripreemia parima murdekeelse luuletuse esituse eest sai Alice Rüütel (6.b, õp Ulvi Karu).

Matemaatikavõistlus Matetalgud

10:43 21. mai 2020

3.c klassi õpilased osalesid vabariiklikul matemaatikavõistlustel Matetalgud ja saavutasid 5. koha.

Meeskonda kuulusid järgmised õpilased: Drevor Kirsch, Gregor Laine, Andero Nõgene, Birgit Kupits, Sandra Jõks, Rico - Rander Kasuk, Romet Nõgene, Sergo Solodkov, Denis Frolov, Eveliina Mihhalkin, Ana Maria Tammemägi, Priit Tiirats, Steven Sõmer.

Fotovõistlus "Tere, kevad 2020"

09:44 20. mai 2020

Valga Põhikooli 2.d klassi õpilased osalesid projektis „Tere, kevad 2020“.

Iganädalasel fotovõistlusel saavutas Devon Kasak fotoga „Kevad on saabunud!“  II koha.

Palju õnne võitjale!

Loogiline loodusteadus

15:10 19. mai 2020

14. aprillist 5. maini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli loodusteaduste võistlus „Loogiline loodusteadus“. Võistlus oli mõeldud 7.–8. klassi õpilastele ning toimus kolmes voorus. Kõigis kolmes voorus osales 168 õpilast. Kokku oli võistlusel 769 osalejat.

Igas voorus tuli õpilastel lahendada 10 ülesannet. Eri loodusaineid lõimivatele küsimustele vastamine nõudis osalejatelt parajalt palju uurimist ja otsimist, arvutamist ja mõtlemist ning seoste loomist. Ülesannete lahendamisel tulid kasuks loodusteaduste alased baasoskused nagu graafikute lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabeli tundmine, protsentarvutuste tegemine jms.

Grete Laine 8. a klassist saavutas üldarvestuses 6. koha ja oli Valgamaa parim.

Keskkonnaalaste uurimistööde konkurss

12:47 11. mai 2020

9.d klassi õpilane Markko Gerassimov sai 3. koha üle-eestilisel keskkonnaalaste uurimistööde konkursil 8.-9. klassi õpilastele.

Juhendajad Kersti Piir ja Valdo Gerassimov