Konkursid/võistlused 2021/2022

ERM-i joonistuskonkurss „Kõige vanem asi minu kodus, mis võiks olla muuseumis“

09:02 24. märts 2022

Ülesanne oli joonistada pilt ning lisada legend kujutatud eseme kohta. Kokku osales noori joonistajaid 76 koolist ning töid kokku oli 1165. Igas klassis selgitas välja žürii viis laureaati.
3. klasside arvestuses valiti laureaadiks 3.c klassi õpilane Demid Grigoryev tööga „Esimene BMW Valgas“

Emakeelepäeva viktoriin

12:02 17. märts 2022

Valga Keskraamatukogus on kombeks tähistada emakeelepäeva maakondliku viktoriiniga 5.-6. klasside kolmeliikmelistele võistkondadele. Selle aasta virtuaalne viktoriin toimus 11. märtsil.

Meie koolist osales viktoriinil 7 võistkonda. Kõik võistkonnad olid tublid ja võistlesid tasavägiselt.

I koht - 6. c klassi võistkond:  Kirke Kahro, Delisa Kõiv, Jessica Kõrge (õpetaja Ulvi Karu)
II koht  - 5. b klassi võistkond: Lisette Volmer, Marten Poola, Brayan Veske (õpetaja Ene Sõstar)
5. koht - 6. a klassi võistkond: Kaisa Hark, Kerlin Maribel Kuus, Jarmo Kõvask (õpetaja Ene Sõstar)

Loovkirjutamise võistlus „Teeme ise ajakirja“

11:34 14. märts 2022

„Lugemisisu” on lugemisprogramm, mille eesmärgiks on innustada 5–10-aastasi lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Üheks lisategevuseks oli sellel õppeaastal lugemisprogrammis osalevatele klassidele osalemine raamatukogudes teematunnis „Teeme ise ajakirja!“, mille pani kokku ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola. Kõik osalejad said rühmades koostada oma ajakirja.

Kiidame 4.d klassi õpilasi eduka osalemise eest:

Parimad koomiksid, kus lugu on piltidega hästi edasi antud:
Elis Roosik „Kuidas läks?“ Valga Põhikooli 4.d klassi ajakirjast Kuuseke

Maakondlik Luuleprõmm selgitas parimad omaloomingu esitajad

19:59 11. märts 2022

Valga Keskraamatukogus toimus 10. märtsil tõeliselt kaasahaarav luulevõistlus kirjanik Contra seltsis, kus meie kooli õpilased saavutasid väga häid tulemusi.
Kuni 11aastaste noorte luuletajate seas jagunesid kohad:

I koht - Hugo Lepik 3.c, õpetaja Tiina Lillemets
II koht - Jasmiin Rebane 3.c ,õpetaja Tiina Lillemets
III koht - Keven Pindma 3.c ,õpetaja Tiina Lillemets

Eriauhinna omanikeks said Stella Začek ja Getter Roop 4.b, õpetaja Inna Kallas

12-15 aastaste seas saavutas:

I koht - Katri Trompe 9.d, õpetaja Ene Sõstar
Eriauhinna sai Susanna Aleshina 8.a, õpetaja Ene Sõstar

Kiidame ja täname kõiki osalenud õpilasi!