Konkursid/võistlused 2021/2022

Ernst Enno luulekonkurss

09:16 27. aprill 2022

21. aprillil toimus Valga Priimetsa koolis Ernst Enno luulekonkurss, mis sel aastal oli pühendatud Leelo Tungla luulele.
Meie kooli esindasid sellel konkursil Mari-Liis Vaiksoo (5.b), Milana Dobravskaja (6.c) ja Katri Trompe (9.d). Õpilasi juhendasid õpetajad Ene Sõstar ja Ulvi Karu.
Katri Trompe saavutas II koha. Juhendaja Ene Sõstar.

Mitteteatrite festival Elvas

08:10 19. aprill 2022

31. märtsil osalesid Valga Põhikooli draamaring ning 6. c klassi näitetrupp Elvas Mitteteatrite festivalil.
Draamaring (Delisa Kõiv, Harriet Unt, Karolina Laine, Anet Rebbas, Kristjan Paidre, Loora Reinumägi, Miia Reinumägi, Ilona-Maris Grondzovski, Kirke Kahro, Ariete Saar, Herman Rogenbaum ja Hannamaria Pohh) mängis näitemängu "Ühe pere jõulud". Juhendaja Siiri Põldsaar.
Näitlejapreemiad pälvisid Loora Reinumägi, Hannamaria Pohh, Karolina Laine ja Delisa Kõiv.
6.c klassi õpilased (Delisa Kõiv, Harriet Unt, Sofia Võlegžanina, Karolina Laine, Herman Rogenbaum, Kirke Kahro, Ly-Sandra Sagar, Eliise Möldre ja Berit Margus) esietendasid higihalja kiusamise teemalise näitemängu "Uuele on vaja õpetust". Juhendaja Siiri Põldsaar.
Näitlejapreemia pälvisid Herman Rogenbaum ja Sofia Võlegžanina.

Valgamaa Kooliteatrite festival 2022

08:04 19. aprill 2022

12. aprillil toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa Kooliteatrite festival. Meie kool osales festivalil viie etendusega ning tublidele noortele näitlejatele jagus hulgaliselt tunnustust.

Matemaatika võistlusmäng Känguru 2022

08:08 08. aprill 2022

17. märtsil toimus matemaatika võistlusmäng Känguru. Valga Põhikooli õpilased osalesid viies vanuserühmas ja tulemused on järgmised:

Pre-ekolier (1.-2.klass):

43. koht - Katriin Säre, 2.b klass, juhendaja Külli Starke
136. koht - Simo Saarmann, 2.c klass, juhendaja Virve Sinisalu
159. koht - Simona Kurrikoff, 2.d klass, Kristina Ploom

Kokku vanuserühmas osales 4984 õpilast.

Vendade Liivide etluskonkurss

08:36 01. aprill 2022

31. märtsil toimus Valga Keskraamatukogus XXXIV Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule pühendatud etluskonkursi Valgamaa eelvoor. Meie koolist osales võistlusel 7 õpilast, keda juhendasid õpetajad Ulvi Karu ja Ene Sõstar.

II koht – Elisabeth Uibo 9.b, juhendaja Ene Sõstar
III koht – Kristella Aas 6.a, juhendaja Ene Sõstar