Koolis toimus õpilastööde almanahhi “Pärlipüüdja“ esitlus.

13:55 31. oktoober 2014

Kahe aasta vältel koguti 1.-4. klassi laste loomingut ja nüüdseks on luuletused, jutukesed ja kunstiteosed ühtseks raamatuks kokku köidetud ning ühisüritusel seda ka tutvustatud. Almanahhi tutvustamisel oli peaesinejaks 4.a klassi õpilane Lilli Maire Adson, kelle kauni sõnavõtu saatel tulid õpilased lavale ja esitasid omaloomingulisi jutukesi ja luuletusi.

Kuna õpetajad on õpilastele oluliseks eeskujuks, siis esimese numbri esitas 4.c klass. Nad laulsid  oma õpetaja Kristi loodud laulu „Õppiv, arenev ja loov – see on Valga Põhikool“. Helina Kruus 4.a klassist luges kelmikalt ette laste naljakaid ütlemisi e kilde, mis tekitas saalis elevust. Esitlusele pani punkti üllatus, 4.c klassi õpilase Andre Villemsoni esinemise näol, kes käis Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud ettelugemise finaalvõistlusel ja saavutas seal I koha.

Õpilased saavad oma klassijuhataja kaudu tellida endale almanahhi „Pärlipüüdja“. Elamuste rohket lugemist ja kunstiloomingu nautimist.

Almanahhi toimetaja ja esitluse peakorraldaja Eve-Rita Peet