3.a klass osales õppeprogrammis „Valgamaa fauna“

15:01 03. detsember 2014

Esmaspäeval, 1.detsembril osales 3.a klass Valga Muuseumi õppeprogrammis „Valgamaa fauna“. Õpilastele tutvustati meie metsades elavaid loomi ja linde. Nende eripärasusi, toitumist ja elupaika. Alguses jaotati õpilased paaridesse. Iga paar sai omale töölehe, mida nad pidid koos täitma tööjuhendite ja abimaterjalide abil. Ülesanne paelus kõiki.

See andis võimaluse nii teadmiste omandamiseks kui võistlemiseks. Seejärel kontrolliti saadud vastused koos üle ning hakati vihjemängu mängima. Iga rühm pidi ära arvama vihje põhjal looma või linnu nimetuse. Õige vastuse korral pani vastanu magnettahvlile looma elukoha peale selle looma või linnu pildi, mis sobis vastuseks. Nii korrati veelkord õpitud loomi-linde. Seejärel mängiti memoriini. Lõpuks pidi iga õpilane ütlema ühe looma või linnu kohta ühe mõtte, mis talle eriti meelde oli jäänud.

Muuseumitund oli väga põnev ja huvitav. Kõik õpilased tegid ülesandeid suure õhinaga ja huviga.

3.a klassi klassijuhataja Anneli Lõoke