1. klasside aabitsapidu

10:35 10. detsember 2014

Iga algus on raske.
See on tõesti tõsi, et 1. klassi lapsed on sirgunud pikemaks
ja saanud palju targemaks!

Esimesel koolipäeval kingiti 1. klassi õpilastele esimene õpik -AABITS. Nüüd on see raamat kaanest kaaneni läbi loetud ja  selle puhul korraldasime aabitsapeo.

Kõigepealt lugesid iga klassi esindajad tarkuseteri. Tublid lugejad olid kõik! Seejärel laulsime rõõmsalt aabitsa ja tähestiku laulu. Selgeks õpitud tähestikku oli tore kasutada ka mängus. Nuputasime mõistatusi ja kordasime vanasõnu. Muinasjutu „Naeris” fantaasiarikast versiooni sai iga klass etendada lavastusena. Joonistasime aabitsa tegelasi. Valmisid omanäolised ja huvitavad pildid. Hoogsalt osalesid  kõik ühises tantsuringis. Valga Põhikool üllatas väikeseid pidulisi ülimaitsva kringliga.

Peo lõpus sai iga laps tunnustuse, kuna oli lugenud usinalt aabitsat! Kõik koos ütlesime ”Tere tulemast!” uuele eesti keele õpikule.

Õpetajad Ille Sõrmus, Inna Kallas, Terje Orula ja Raili Avastu