9.a klass käis õppekäigul Swedbank Valga kontoris

14:39 22. detsember 2014

18.detsembri matemaatikatunni ajal käis 9.a klass projekti "Tagasi kooli" raames õppekäigul Swedbank Valga kontoris. Meie külalisõpetajal proua Katrin Rebasel oli ette valmistatud huvitav tund: tegime viktoriini, koostasime pere eelarvet, rääkisme laenudest ja säästmisest.

Arvutustega saime aru, et kui jätta kaks korda nädalas saiake ja jook ostmata, siis saab kokkuhoitud raha eest endale hoopis paremat lubada.
Arutlesime, millise laenu võtmine on mõistlik (nt kodulaen, õppelaen), milline aga mitte (nt tarbimislaen). Aga kõik sõltub asjaoludest. Juttu tuli ka kiirlaenudest, mis kahjuks nii mõnelgi laenu võtjal on elu kibedaks teinud.
Proua Rebane rõhutas ka seda, et haridusse tasub alati investeerida, samuti on oluline esinemisoskuse lihvimine. "Tagasi kooli" projektiga liitus ta ise ka eelkõige selle tõttu. et harjutada esinemist.
Tänusõnad panga töötajale!