„Ütle Sina, mis on talv?“

13:31 11. veebruar 2015

Neljapäeval, 5.veebruaril sõitis 3.a klass Kiidjärve looduskeskusesse, et osaleda õuesõppe tunnis „Ütle, Sina, mis on talv?“ Sõit algas kooli juurest ning viis meid läbi käänuliste metsateede sihtkohta. Ilm oli kui tellitud- päike paistis ning karge talveilm oli loonud puudele ja põõsastele kaunid härmarüüd.

Peagi jõudsime Kiidjärve looduskeskusesse, kus meid võttis vastu kena noor neiu, kes viis meid metsateele talvetunnuseid otsima. Esmalt õpiti tundma lumehelbeid, missuguse külmakraadiga millised helbed tekivad. Oma teadmisi kinnistati toreda mänguga. Seejärel rühkisime metsamäest üles ning meile räägiti Ahja jõest ja seal elavatest kaladest. Ka sellest, kuidas kalad talvel ellu jäävad. Samuti tutvustati meile erinevaid paigallinde, nende laulu ja välimust. Kõiki teadmisi kinnistati toredate mängudega. Retke lõpus tutvustati meile meie metsades elavaid metsloomi. Vaatlesime kitse, metssea, orava, karu fotosid ning vaatasime looduses nende loomade tegevusjälgi. Orav oli puu alla jätnud paljaks söödud kuusekäbid, kitsekesed jäljed, karu  puukoorele suured käpajäljed ning metssiga toidukohale songimisjäljed. Õppekäigu lõpetas mõnus kokkuvõttev pooltund looduskeskuses, kus õpilased said tutvuda ka õpitud loomade ja lindude topistega.

Ehkki ilm oli külm,oli ikkagi vahva õppepäev.

Klassijuhataja Anneli Lõoke