Reedel, 13. märtsil tähistasid 1. ja 2. klassid emakeelepäeva saabumist kontsertaktusega

09:40 17. märts 2015

Öeldakse, et kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Kooliõpetaja Meinhard Laks tegi 1995. aastal kultuurikomisjonile ettepaneku muuta emakeelepäev riiklikuks tähtpäevaks ja tähistada seda luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil. Aastal 1999 kinnitaski riigikogu ühehäälselt emakeelepäeva riiklikuks tähtpäevaks.

Selleks, et oma emakeelt hästi osata ja hoolega hoida, olid 1. klasside õpilased selgeks õppinud kauneid laule ja luuletusi eesti keeles. Aktuse juhid Heleriin Kuus ja Hanna-Liisa Kronberg põimisid need ilmekalt ühtseks kavaks.

Tähelepanu juhiti ka väljasuremisohus olevatele murdekeeltele ning neis keeltes võis kuulda toredaid arusaamatuid luuletusi.

Kaunist emakeelepäeva!