Valga Põhikooli 7.-9 klasside õpilased hakkavad 2015/2016. õppeaastal osalema TÜ Teaduskooli bioloogia ja füüsika õpikodade programmis.

10:08 25. august 2015

Valga Põhikooli 7.-9 klasside õpilased hakkavad 2015/2016. õppeaastal osalema Eesti Füüsika Seltsi, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna, TÜ füüsika instituudi ja TÜ Teaduskooli bioloogia ja füüsika õpikoja programmis.

Programmi eesmärgiks on pakkuda õpilastele eksperimentidel ja laboratoorsetel töödel põhinevat bioloogia ja füüsika eriõpet. Füüsika põhikooli õpikoja programm koosneb seitsmest teemast:
1. Mõõtmine ja tihedus
2. Valguse murdumine ja läätsed
3. Soojusõpetus
4. Elekter ja vooluringid
5. Valguse peegeldumine ja peeglid
6. Üleslükkejõud ja ujumine
7. Mehaanika

Juhendajateks on Tartu Ülikooli vastava koolituse läbinud loodusteaduslike erialade magistrandid ja doktorandid. Õpikojad toimuvad kord kuus 4-tunniste sessioonina eelnevalt kokku lepitud ajal.

Õpikojas osalemise tõendi saab õpilane, kes on osalenud vähemalt viies õpikojas.

Õpikodade programmis osalemine on nii koolile kui ka õpilastele tasuta (rahastab HTM).