5.-6. klasside õpilased astusid Sigatüüka kooli

18:19 27. november 2015

27. novembril oli 5.-6. klassidel teistsugune koolipäev. Nimelt olid nad Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti kooli õpilased. Vastsed õppurid jagati sõõlamise teel "majadesse" ehk klassidesse ning tunnid võisid alata.

Lisaks loitsude ja võlumise õppimisele, toimusid majakarika võistlused, kus võluriõpilased said oma oskusi proovile panna. Karikavõistlused on tõelise võluri väljakutse ja igaühel sinna asja pole. Näiteks tuli võluriks pürgijatel ületada surnute hingede jõgi, läbida keelatud mets, avada loitsu abil värav, lennata iselendaval luuaga ning tuua ohver mitmemahlamögina katlasse.

Õpilastele meeldis Sigatüüka koolipäev väga ning võlumist ja võluloitse kuulis koolimaja peal veel hiljemgi.

Sigatüüka koolipäeva korraldasid MTÜ Kungla noored, õpetaja Siiri Põldsaare eestvedamisel. MTÜ Kungla toob 12. detsembril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses lavale muusikali "Totter Potter Muusikal".

Maria Sikk

Arendus- ja noorsootööjuht