Maakondlik õpioskuste olümpiaad Valga Põhikoolis

16:10 22. aprill 2016

14. aprillil toimus meie koolis 4. klasside õpioskuste olümpiaad, mille korraldasid ja viisid läbi meie kooli õpetajad Kristi Lee ja Eve-Rita Peet. Võistlusel osales kokku 12 võistkonda 9 erinevast Valgamaa koolist. Kolmeliikmelised meeskonnad pidid leidma infot nii võõrastest kui ka varem tuttavatest  raamatutest ning üks võistkonna liige pidi üles näitama lisaks veel infoleidmise oskusi Interneti avarustest. Vastuseid pidi otsima 14 erinevale küsimusele. Õpilastele olümpiaad meeldis. Ülesanded olid nende meelest huvitavad ja jõukohased.

Kõige põnevamaks peeti ülesannet, kus pidi erinevate  automudelite väljalaskeaastat otsima. Kõige raskemaks osutus aga maailma 12 suurima kõnelejate arvuga keele  leidmine. Ülesannete lahendamiseks oli aega 2 tundi. Tööde parandamisel selgus, et kõige paremad info leidjad on meie enda kooli õpilased. Õpetaja Virve Sinisalu juhendamisel said Elis-Marie Eglit, Emma Lepik ja Jan Romek Riit 1. koha ning õpetaja Anneli Lõokese juhendamisel saavutasid Emma Hansson, Annabel Rüütel ja Grete Laine 3. koha.

Aitäh kõigile osalejatele ning palju õnne võitjatele!

Õpioskuste olümpiaadi koostajad ja korraldajad
Kristi Lee ja Eve-Rita Peet